Na Slovensku to v týchto dňoch vrie, tak ako naposledy počas nežnej revolúcie. Nespokojný Slováci už majú dosť arogancie mocnosti a masovo demonštrujú vo všetkých kútoch našej krajiny! Všetko to odštartovala chladnokrvná vražda mladého investigatívneho novinára a jeho snúbenice!

 

Ján Kuciak a jeho snúbenica Martina Kušnírová sa stali akýsi novodobí mučeníci, ktorí spojili slovenskú verejnosť, aby vyjadrili ostrý nesúhlas s  aktuálnou situáciou v našej krajine! Je predsa nemysliteľné, aby bol v slobodnej krajine zavraždený novinár a to len preto, lebo svojimi článkami ohrozil pohodlie a prísun peňazí pre oligarchiu!

 

Slováci sú zmetení, prevláda dezinformácia, miestami človek už vôbec nevie, čo je pravda a čo výmysel. Jedno je isté! Tento systém a spoločnosť potrebuje uzdravenie a surová vražda Jána a Martiny zas dôkladné a dôveryhodné prešetrenie. Vo všeobecnosti totiž panuje nedôvera voči prebiehajúcemu vyšetrovaniu. Je však veľmi smutné, že krutý osud dvoch mladých ľudí sa zneužíva v mocenských hrách.

Slováci sa búria, vyjadrujú svoj nesúhlas a žiadajú hlavy politických predstaviteľov! Sloňujú sa termíny ako demisia, odvolanie, predčasné voľby. Samozrejme celá táto situácia priam nahráva do kariet opozícii….

Po Kaliňákovi ľudia žiadajú aj odstúpenie premiéra. Ten sa však svojho miesta odmietal vzdať, no v stredu podvečer vydal vyhlásenie, že je ochotný podať svoju demisiu. Má to však malý háčik! Od prezidenta žiada splnenie troch  podmienok!

Róbert Fico vyhlásil, že dobrovoľne odstúpi iba vtedy ak, prezident Andrej Kiska:

– bude rešpektovať výsledky volieb 2016
– bude rešpektovať platnú koaličnú zmluvu
– bude rešpektovať a garantovať na základe koaličnej zmluvy, že strana Smer-SD navrhuje predsedu vlády ako najsilnejšia strana.

No uvidíme ako to nakoniec dopadne!

Zdroj/Foto: Instagram, facebook