Nová vláda sa chváli jedinečnou nomináciou, keď sa ministrom zdravotníctva stal nepolitik, generál Vladimír Lengvarský. Smer si na tom parádne zgustol, zverejnili totiž rok starý list určený vojakom, v ktorom mal nový minister zdravotníctva Lengvarský zľahčovať ochorenie Covid-19.

Podľa Roberta Fica nový minister zdravotníctva „bude musieť veľa vecí vysvetľovať, najmä akú negatívnu úlohu zohrala Ústredná vojenská nemocnica v Ružomberku v súvislosti so záhadným úmrtím generála Lučanského“.

Rovnako tiež zverejnili list ktorý je starý „zhruba rok“ a v ktorom generál Daniel Zmeko ako náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl informuje vojakov o vtedy novom víruse covid-19 na Slovensku.

„Odvoláva sa na slová odborníka brigádneho generála Vladimíra Lengvarského a ten hovorí v tomto liste, že vírus, ktorý prichádza pod názvom koronavírus je len ďalšou chripôčkou a nemáme šíriť dezinformácie, že to je nejaká vážna hrozba, máme si to pekne vyležať, žiaden problém nepredstavuje a hlavne, že nemáme robiť paniku, opisuje Blaha obsah údajného listu

Celé tlačové vyhlásenie strany SMER – SD

Foto/Zdroj/Video: Facebook/Smer – SD