Prežili neobyčajné životy – tak neobyčajné, až sa ich filmári rozhodli zvečniť, aby tak mohli inšpirovať ďalšie a ďalšie generácie ľudí. Stvárniť reálne osoby však nie je vôbec jednoduché. Nasledujúci herci a herečky si preto zasluhujú obrovské uznanie za svoje umenie, kým osoby, ktoré zastupovali pred kamerou, si ho jednoznačne zaslúžia už len za to, čo v živote dokázali.

V nasledujúcich obrázkoch vám prinášame 5 porovnaní hviezd s ich skutočnými predlohami. Pri niektorých je síce podoba len minimálna, spôsob, akým sa vložili do úlohy, však dokonale vynahradil túto drobnú chybičku krásy.

Čo myslíte, vybrali producenti tých správnych?

1. Cheryl Strayed a Reese Witherspoon – Divočina (2014)

Každý z nás sa vyrovnáva so stratou po svojom. Keď Cheryl stratila matku, siahla po ľahkej ceste a začala užívať drogy. Čoskoro si ale uvedomila, že o to ťažšia cesta ju v skutočnosti čakala neskôr… Doslova.

Celkom sama sa vybrala na 94-dňovú túru, počas ktorej dokázala uraziť vyše 1770 kilometrov. Samozrejme, nebolo to ani zďaleka bez problémov – pre Sheryl a o niekoľko rokov neskôr ani pre Reese.

Aby boli scény autentickejšie, režisér herečke napríklad nedovolil prečítať si manuál na stavbu stanu alebo pozrieť sa počas natáčania do zrkadla. Obrovský problém mala aj s intímnymi scénami. Napriek tomu si ju vybrala samotná Cheryl a svoju rolu napokon zvládla perfektne.

2. Hugh Glass a Leonardo DiCaprio – Zmŕtvychvstanie (2015)

Prešiel takmer 500 km vážne zranený, napadol ho medveď, musel prekonať prekážky, o akých sa väčšine z nás ani len nesnívalo… Životný príbeh amerického hraničiara 19. storočia je jedným z tých, čo si skutočne zasluhujú obdiv a pozornosť.

Hoci bol film miestami trochu prikrášlený, Leonardo DiCaprio si pri ňom sám siahol až na dno. V rámci prípravy sa musel naučiť strieľať z muškety, založiť oheň či hovoriť dvoma starými jazykmi pôvodných Američanov. Nič z miestami až neuveriteľných požiadaviek však preňho vraj nebolo tak ťažké ako zjesť surovný kus bizónej pečene. Herec je totiž vegetarián. Úlohu označil za bezkonkurenčne najťažšiu v živote.

3. Tami Oldham a Shailene Woodley – Kým prišla búrka (2018)

Tami a jej snúbenec sa práve plavili po šírom oceáne, keď ich zasiahla strašná búrka. Takmer zničila loď a samotnú Tami uvrhla do bezvedomia na 27 hodín. To najhoršie však mala mať ešte len pred sebou – náročný 41-dňový boj o prežitie.

90 % filmu sa natáčalo na skutočnom otvorenom oceáne. Herci museli vstávať o štvrtej ráno a k miestu filmovania sa najskôr každý deň plaviť dve hodiny. Následne pracovali ďalších 12 bez toho, aby vôbec dovideli na pevninu. Pre človeka ako Shailene, čo trpí ťažkou morskou chorobou, musela byť táto práca peklom na zemi… Vlastne, kiežby aspoň na zemi.

4. Christopher McCandless a Emile Hirsch – Útek do divočiny (2007)

V apríli roku 1992 sa mladík po dvojročnej túre po Severnej Amerike rozhodol usadiť v divočine na Aljaške, kde ako dúfal, bude žiť jednoduchý život spätý s prírodou. Toto rozhodnutie nedopadlo práve najšťastnejšie – v septembri toho istého roka bolo nájdené už iba jeho telo. Vážilo menej ako 30 kíl, pričom ako oficiálnu príčinu smrti úrady určili podvýživu.

S jedlom to nemal jednoduché ani samotný herec, ktorý kvôli úlohe musel schudnúť takmer 20 kilogramov. Chýbajúci tuk určite pocítil najmä vo chvíli, keď sa kúpal v rieke celkom nahý. Vonku vtedy vládla teplota hlboko pod nulou. Jeho psychike určite nepomáhal ani fakt, že natáčanie trvalo veľmi dlho – štáb vyrazil na Aljašku až štyrikrát, aby zachytil scény v každom ročnom období. Pre Emile Hirscha však šlo o životnú rolu.

5. Nando Parrado a Ethan Hawke – Prežiť (1993)

Fernando “Nando” Seler Parrado Dolgay si dátum 13. október 1972 už nikdy nevymaže z hlavy. V ten deň totiž v juhoamerických Andách havarovalo lietadlo, v ktorom bol nielen on a jeho najlepší kamaráti, ale aj jeho matka a mladšia sestra. Prežil ako jeden z mála, aj to na úkor pojedania mäsa mŕtvych priateľov a 10-dňovej extrémne náročnej cesty cez hory, ktorú podnikol spolu s ďalším pasažierom po dvoch mesiacoch, čo vo vraku lietadla mrzli a hladovali, aby našiel pomoc a zachránil tak čo najviac preživších.

Byť súčasťou tak psychicky náročného natáčania bolo pre Ethana o to ťažšie, že na jeho herecký výkon dohliadal samotný Nando Parrado. Len samotná sekvencia havárie lietadla sa natáčala 9 dní, počas ktorých bola väčšina hercov na liekoch, pretože mali z nonstop natriasania a hádzania žalúdočné ťažkosti.

Sneh aj hory, ktoré vidíme vo filme, boli skutočné a bez štúdiových trikov – dostať na pľac 150 členov štábu vyžadovalo každé ráno let piatich helikoptér. Režisér navyše nútil hercov k nezvyklým veciam. Než sa natáčala scéna rozhodovania sa, či sa uchýlia ku kanibalizmu, museli napríklad dva dni hladovať, aby ju zahrali čo najlepšie.

Pre viac info nás sledujte na Facebooku 
>>> TU <<<!

Zdroj: Boredpanda.com, IMDB.com | Foto: Boredpanda.com