Nadmerne obdarení muži, ženy slastne vzdychajúce pri veciach, ktoré sú ďaleko za hranicou znesiteľnej bolesti a strojené scény s otrasnými hereckými výkonmi, ktoré si ale nikto nevšíma. Tak vyzerá obsah väčšiny videí pre dospelých, ktorými sa predovšetkým muži nechávajú radi klamať rovnako, ako ženy romantickými filmami. Ako ale vyzerá výroba p*rna z pohľadu člena štábu?

Povedzme si narovinu, že drvivá väčšina filmov pre dospelých je skrátka na jedno kopyto – strojené snímky s okato núteným dejom, nulovým zmyslom pre umelecký zážitok a so ženami v zásadne podriadenom, ba až otrockom postavení.

Aj keď existujú výnimky, akými sú napríklad filmy švédskej režisérky Eriky Lust, dopyt je stále predovšetkým po “starej dobrej” klasike, pri ktorej už sotva vnímame, že pred kamerou je človek s vlastným vnútorným svetom a pocitmi.

Známa fotografka Sophie Ebrard, ktorá žije a pôsobí v Amsterdame, sa preto rozhodla svetu ukázať filmy pre dospelých také, aké sú. Zachytila hercov a herečky z pohľadu človeka v pozadí – často s najrôznejšími káblami v obraze, počas čítania scenárov a v uhloch, akým sa bežne kamera vyhýba.

Nápad pritom Sophie nedostala na pľaci, ale na mieste, ktoré sa mu veľmi podobá – múza ju kopla na swingers párty! Tam šla nie ako účastník, no ako hosť pôvodne hľadajúcich potenciálnych modelov, ktorí by jej boli ochotní nahí pózovať pred fotoaparátom. Nahota totiž hrá v práci tejto fotografky veľkú rolu. Medzi jej ďalšie veľké projekty patrí napríklad séria fotografií s názvom Nechcela som byť matkou, ktorej dala Sophie príbeh a spracovala ju aj vo forme videa.

Fotografie z pozadia výroby filmov pre dospelých nájdete >>> TU <<<! 

Zdroj/Foto: Sophieebrard.com