V Nemocnici sv. Michala, kde po vážnej autonehode ležal predseda parlamentu Boris Kollár, sa rozhodlo o osude pracovníčok, ktoré boli zapletené do údajnej kauzy s teplým čajom.

Prvoplánové stiahnutie vianočných odmien sa neuskutočnilo, rozhodlo sa radikálnejšie. V novom roku si musia námestníčka pre ošetrovateľstvo Mária Idešicová a vedúca sestra hľadať prácu v inej nemocnici. Ako to uviedol hovorca ministerstva vnútra, námestníčka z pozície bola riaditeľom nemocnice odvolaná a boli jej ponúknuté iné pracovné pozície, nebola vraj pravda.

“Bola som osobne upovedomená Generálnym riaditeľom, že som sklamala jeho dôveru, kedže som sa podľa jeho názoru nemala postaviť na stranu sestier. V danej situácii bolo Generálnym riaditeľom nástojčivo požadované, aby som ako námestníčka bezvýhradne stála na jeho strane a nie na strane podriadených sestier. Po zreteľnom a asertívnom objasnení môjho postoja chrániaceho podriadené sestry, mi v rozhovore medzi štyrmi očami Generálny riaditeľ oznámil, že ku mne  ako k námestníčke už nemá dôveru a preto nevidí dôvod na moje ďalšie zotrvanie v tejto funkcii, pričom súčasne dodal, že si nevie predstaviť moje zaradenie na inej pozícii,” povedala odchádzajúca námestníčka s tým, že po týchto slovách odišla sama, pretože iné pracovné pozície jej ponúknuté vraj neboli.

Po 35 rokoch vo svojej funkcii sa podľa jej slov nestretla so žiadnymi podobnými problémami a svoju prácu vykonávala poctivo dobre. To isté môže potvrdiť aj u svojich zdravotných sestier.

“Osobne som sa ako námestníčka postavila na stranu sestier, ktoré poskytovali pánovi Mgr. Borisovi Kollárovi počas celého pobytu v nemocnici veľmi kvalitnú starostlivosť, pretože z môjho profesionálneho hľadiska neporušili žiadnu povinnosť, svoju prácu vykonávajú empaticky a na profesionálnej odbornej úrovni, kde doposiaľ neboli na ich prácu podané žiadne sťažnosti, ale práve naopak z viacerých strán dostávali samé pochvaly,” zastala sa ich námestníčka ako aj nedávno samotná hlava štátu Zuzana Čaputová.

PRE VIAC INFO NÁS SLEDUJTE NA FACEBOOKU!

Zdroj: pluska.sk, TV noviny | Foto: Facebook/BorisKollarOfficial, Pixabay