Internetom mnohokrát kolujú fotografie jedla, ktoré dostávajú pacienti v našich nemocniciach. V diskusiách sa ako reakcia na tieto zábery najčastejšie objavuje hromženie na systém nášho zdravotníctva. Tentokrát je však situácia opačná. Jedna čerstvá mamička sa totiž pochválila raňajkami v nemocnici na Islande. Názory na ne sa však rôznia.

Na sociálnej sieti sa objavila fotografia raňajok pre čerstvú mamičku v nemocnici na Islande. Záber mal poukazovať na rôznorodú a chutnú stravu, ktorú tu pacientka dostala v rámci štandardnej starostlivosti po pôrode: “Toto sú raňajky prvý deň po pôrode v pôrodnici na Islande v Reykjavíku.”

Raňajky v pôrodnici na Islande
Raňajky v slovenskej pôrodnici

“Slovenské mamičky môžu iba snívať o takomto štandarde v slovenských pôrodniciach! V súkromných nemocniciach ,,Svet Zdravia” dostavajú práškový čaj a kakao z automatu čo neprospieva dojčiacim matkam a tiež novorodencov, ” píše pohoršený komentár k záberu oči lákajúcich raňajok. Aj keby sa mohlo zdať, že všetky dámy by si radi po najkrajšom dni v ich živote dali takéto raňajky, opak je pravdou.

“Na parádu! Z pomaranča sa decko celé vyhádže a uhorka ho zduje ale hlavne že sa matka do sýta na žerie,” nečakal na seba dlho negatívny komentár pod záberom raňajok z Islandu. “Ovocie a zelenina nepatria do jedálnička ženy po pôrode ktorá dojčí svoje dieťa. Určite nie v prvých týždňoch,” pridáva sa ďalšia žena ku kritike fotografie. “Ja som jedla celé obdobie kojenia všetko a nikdy mu nič nebolo dokonca aj pikantné, aj kapustu, kávu, strukoviny, citrusy, všetko!”, píše svoj názor ďalšia zo žien.

“Neviem či mám mať nervy alebo sa na Vás smiať! Hundrete na stravu v našich nemocniciach a keď konečne vidíte niečo poriadne na tanieri, zase si niečo nájdete aby ste mohli hundrať a zrazu je aj ten suchý rožok dobrý! tieto raňajky sú super! každý spapá čo mu chutí! a deťom to vôbec neublíži! prehnané matky!!!!”, oponuje iná mamička. A čo hovoríte na stravu pre novorodičky na Islande vy?

Zdroj/Foto: Facebook/nekrmtenasodpadom