Čo by sa tak mohlo stať pri obyčajnom pokutovom kope? Áno, boli už experti, ktorí prekopli bránu, nevyšiel im nejaký signál či dokonca pred kopnutím do lopty spadli na zem. Udalosť z osemfinálového zápasu anlgického pohára však vyvoláva oveľa viac diskusií!

V zápasoch anglického pohára sa, okrem iného, testuje aj technológia VAR, teda využívanie videorozhodcu v zápase, ktorý by sa mal do niekoľkých rokov stať bežnou súčasťou zápasov. Kontroverzia sa udiala v zápase medzi vysokofavorizovaným Tottenhamom a treťoligovou senzáciou Rochdale.

V 25. minúte zápasu (za stavu 1:0) bol po faule na útočníka Tottenhamu nariadený priamy kop. Viac než minútu trvajúca diskusia s videorozhodcom však vyústila do zmeny verdiktu. Kopala sa penalta. Tú zahrával kórejský kanonier Heung-Min Son. Strelil gól, no napokon však uvidel žltú kartu. Dôvod? Počas zahrávania sa mal zastaviť, čo je proti pravidlám. Usvedčila ho ďalšia diskusia hlavného arbitra s videorozhodcom. Napokon síce zápas skončil suverénnym triumfom domáceho favorita 6:1, no zdĺhavé a čiastočne i kontroverzné využívanie technológie opäť rozvírilo diskusie nielen medzi fanúšikmi.