Markizácka šou Svadba na prvý pohľad je o neznámych ľuďoch, ktorých spojí veda. Vytvoria sa páry a prvýkrát sa uvidia až na svadbe. V prvej sérii spojili odborníci tri páry, ktoré však nakoniec spolu nevydržali. Prečo to tak dopadlo? Genetička Babková vysvetlila dôvody!

“Výber partnera u ľudí je veľmi komplikovaný proces. V tomto prípade sa snažíme nájsť kompromis medzi biologickými kritériami, ktoré máme na partnera, ale aj ostatnými požiadavkami, ktoré sú “megazložité”. Keby išlo len o biológiu, je to super jednoduché. Ovoňajú sa, zavoňajú si a je to,” uviedla pre Nový Čas odborníčka.

“U človeka je výber partnera podriadený aj vplyvom spoločenských, kultúrnych aj rodinných kritérií. Závisí od nášho vzdelania, povahy, prostredia, v ktorom sa pohybujeme, od toho, aké traumy si nesieme z minulosti. Musí ísť o detailnú analýzu predstáv toho človeka o partnerovi, kompatibilitu pováh a mnoho ďalšieho.”

“Celú vec komplikuje fakt, že mnoho z účastníkov má konkrétnu predstavu, ako by mal jeho partner vyzerať. Hoci aj fyzicky. Je veľmi ťažké, keď má človek utkvelú a veľmi konkrétnu predstavu o tom, kto by ho mal pred tým oltárom čakať,” poznamenala.

“Niektorí ľudia majú nie celkom reálne vnímanie seba a okolia, a vtedy je obzvlášť ťažké vyjsť niekomu v ústrety. Môže to vyjsť len vtedy, keď sa do tejto šou prihlásia takí, ktorí majú otvorenú myseľ aj srdce a dokážu dať šancu človeku, ktorého sme vybrali v najlepšej viere zmeniť niekomu život.”

Zdroj: cas.skFoto: Instagram/tvmarkizaofficial