Google je v dnešnom IT svete obrovský gigant a pozná ho každý z nás. No už málokto vie, že nám len neslúži, ale aj obmedzuje a dokonca ohrozuje. Podľa nových informácií Google nahráva všetky naše konverzácie. Tu je postup ako si ich môžete vypočuť.

Už od roku 2015 je na telefónoch s operačným systémom Android funkcia, ktorú pozná len málo užívateľov. Ide o vyhľadávanie pomocou hlasu. Google si však všetky príkazy ukladá na svoje servery. Vraj z dôvodu, aby mohli stále zdokonaľovať rozpoznávanie ľudskej reči.

Nechceme zase Google krivdiť. Každý používateľ má k svojím nahrávkam prístup. Každý si ich tak môže vypočuť a vymazať, ak to uzná za vhodné. Stačí len otvoriť stránku ,,Moja aktivita” a prejsť na ,,Hlas a zvuk” a môžete svoju zvukovú stopu zo serverov Google zmazať.

Google taktiež zaznamenáva všetky informácie o tom, kde na internete ste boli ak teda nebrázdite svetom internetovej zábavy extrémne opatrne.

Je samozrejme desivé, ako ľahko nás môže ktokoľvek počuť či vedieť všetko o našej internetovej aktivite. Je však pozitívne vedieť, že Google ešte stále dáva možnosť ľuďom slobodne sa rozhodnúť, či informácie o nich majú byť zálohované alebo nie. Skontrolujte si teda, či ste takéto vyhľadávanie nespustili nedopatrením a aké Vaše nahrávky Google vlastní a taktiež si aj poupratujte svoju internetovú históriu. Bezpečnosť nadovšetko.

Zdroj/Foto: Twitter

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk