Je tomu neuveriteľných 15 rokov, čo sa chlapci zo slovenského hokejového tímu navždy zapísali do histórie tohto ľadového športu ako Majstri sveta. Tento rok nastúpili na svetový šampionát hráči, ktorí svojimi výkonmi rozdelili nielen Slovensko, ale celý svet na dva tábory.

Niektorí ich ľutujú, iní sa z nich smejú. Napriek tomu, že mnohé osobnosti i samotní hokejisti už vyjadrili svoje negatívne názory na hru nášho tímu, tentokrát sa ku všetkému nestranne vyjadril aj legendárny kat a spevák Paľo Habera. A vážení, ten to teda natrel celému svetu za všetkých slovenských fanúšikov!

,,Ja viem, som len spevák, ale v týchto dňoch žije na Slovensku 5 miliónov trénerov a kritikov našej hokejovej repre. Jasné, že aj ja patrím medzi nich. Tu je môj názor na celú situáciu okolo úrovne nášho hokeja, a týka sa to nielen tohto športu. V prvom rade – NEODSUDZUJME NAŠICH HOKEJISTOV, ktorí nás dnes reprezentujú, za to, ako hrajú!!! Príčiny úpadku nášho hokeja nezapríčinili títo chalani, ale ľudia, ktorí mali napríklad pred 15. rokmi, keď sa vyhral titul, jedinečnú možnosť zlanáriť a na základe vtedajšej eufórie z toho neskutočného úspechu, vychovať ďalšiu perfektnú generáciu nových šikovných Šatanov, Bondrov, atď. A aj postaviť nové štadiony a investovať do výchovy nových trénerov a talentov. To sa nestalo a mňa to vlastne ani neprekvapuje. V krajine, kde sme si napríklad za 30 rokov neboli schopní postaviť diaľnicu (lebo každá nová partia politikov, ktorí sa po každých voľbách dostane k moci, si najprv potrebuje nakradnuť), tak v tejto krajine- úroveň športu a výchova mládeže naozaj nie je na programe dňa. Je mi našich ľúto, keď vidím okolo nich lietať a v plnej rýchlosti si nahrávať a tešiť sa z tejto krásnej hry iné mužstvá. Bohužiaľ, našich to nikto lepšie nenaučil.

Možno tu je pár šikovných trénerov-nadšencov, ktorí sa zadarmo snažia nájsť a vychovať dobrých športovcov, ale na prepracovaný systém výchovy mládeže v krajinách, ako je Švédsko, Kanada, atď ani zďaleka nemáme. V týchto krajinách už od malička učia deti všetkým hokejovým základom, ktoré sa úplne zautomatizujú, a keď z nich vyrastú ozajstní hokejisti, tak chlapci už neriešia základné nedostatky, ktoré dnes vidíme u našich hráčov. Tam už potom len riešia, akým systémom hrať proti rôznym súperom. Čítal som, že príčinou je to, že hráči NHL odmietli reprezentovat. Preboha, veď my už v NHL pomaly ani nikoho nemáme a z tých desiatich je polovica zranená po sezóne, pár ich čaká na zmluvu a nechcú riskovať zranenie, pár je ich starších a dvaja asi odmietli. Toto je ako argument nášho neúspechu úplná kravina. Neviem, ako to dnes a zajtra dopadne, ale našim fandím, lebo viem, že idú na maximum svojich schopností. No a snáď konečne niekto tam hore pochopí, že už je naozaj 10 minút po 12-tej!! DRŽÍM VÁM, CHLAPCI, PALCE!!” vyjadril sa Habera k súčasnému stavu slovenského hokeja. A čo vy, súhlasíte? 🙂

Zdroj/Foto: Instagram