habera

Pavol Habera (56) prehovoril na sociálnej sieti ku svojim fanúšikom s nesmierne aktuálnou témou bratstva Čechov a Slovákov. Uznávaný spevák svojim názorom dojal mnohých ľudí, ktorí zažili život v ČSSR, ako aj odlúčenie dvoch malých národov v srdci Európy. Stotožníte sa s Haberovými úprimnými slovami aj vy?

 

V utorok 30. októbra poteší Slovákov výnimočný štátny sviatok venovaný storočnici od vzniku prvého Československa. O spoločnej krajine, bratstve Čechov a Slovákov, ale aj o turbulentnom rozdelení ČSSR, sa rozhovoril aj spevák Paľo Habera na svojom sociálnom profile.

Habera tvrdí, že nepozná vo svete dva národy, ktoré by mali k sebe tak blízko, ako práve Česi a Slováci. „Narodil som sa ako čechoslovák a byť ním bola pre mňa úplne prirodzená vec a ani ma nenapadlo,že nás je možné rozdeliť. Stalo sa a moja malá krajina bola zo dňa na deň ešte menšia a ja som mal zrazu pocit smútku,že strácam niečo, čo mám tak rád.“, zdôveril sa známy spevák zo svojich pocitov.

„…Naše dve krajiny nie sú o tej čiare medzi nami, ale hlavne o ľuďoch, ktorí v týchto krajinách žijú. Ukážte mi iné dva rozdielne národy,ktoré sa spoja a potom rozdelia a nezomierajú pritom ľudia!!!“, dodáva s hrdosťou Habera. Nenávisť sa podľa speváka dá rozpútať veľmi ľahko, no Česi a Slováci sú natoľko kultivovaní, že ich spájanie, ako aj rozdeľovanie skrz históriou, bolo vždy mierumilovné. A práve na to, by sme ako Česi a Slováci mali byť hrdí, nakoľko si túto našu obdivuhodnú vlastnosť na nás vážia aj ostatné národy.

pavol habera

„A mimochodom – naši českí bratia a sestry sú nám po rozdelení ešte viac bližší ako keď sme boli spolu👊 verím, že to platí aj opačne. (Samozrejme okrem tých pár minút, čo hráme proti sebe hokej alebo fotbal😉) Gratulujem nám k spoločnému životu predtým ale aj potom!😉 pozdravujem všetkých svojich českých priateľov a idem dať pusu svojej českej žene😘“, dodáva uznávaný televízny kat. 

Paľo Habera a jeho úprimný názor na rozdelenie Československa

habera

Zdroj: Facebook | Foto: Facebook