V pondelok 15. marca sa jedna z cestujúcich vo vlaku rozhodla, že si nenasadí respirátor a bude tak protestovať. Kvôli jej činu mal vlak meškanie, pričom na zastávke v bratislavských Vajnoroch museli čakať na príchod polície, aby túto záležitosť vyriešili.

„Ľudia idú z nočnej, potrebujú chytať prípoje, čo sa nikomu nepodarí. Na políciu sa čaká už 20 minút. Celý vlak stojí len kvôli jednej pani, čo si nechce dať respirátor,“ uviedol v tom čase istý muž pre tvnoviny.sk. Keď policajti dorazili, tak túto pani už poznali, nakoľko pred týždňom nastal takmer rovnaký prípad.

„S touto pani už skúsenosti mali, minulý týždeň spravila to isté. Cestujúci jej dokonca povedali, že majú náhradný respirátor, ktorý jej dajú. No odmietla to s tým, že ak majú problém, majú zavolať políciu. Prvý raz dostala pokutu 400 eur, dnes 500 eur. Zablokovali jej aj kartu na vlak,“ informoval divák. „Ani po tom, ako ju vyzvali, aby vystúpila, neposlúchla. Povedala, že sú to jej ústavné práva a ona nemusí mať žiaden náhubok,“ dodal.

Zdroj: tvnoviny.skFoto: Facebook/VLAKY Slovenska