Marek Hamšík opustil slovenské trávniky už v roku 2004 ako 17-ročný. Po troch rokoch v Brescii sa sťahoval vrátci Talianska do Neapolu, kde je dodnes. Dlhodobo najlepší futbalista krajiny spod Tatier sa stal postupne kapitánom a prirodzeným lídrom klubu, v ktorom prepisuje historické štatistiky!

 

Za Neapol behom jedenástich rokov nastúpil už do 490 súťažných zápasov, vďaka čomu sa radí na historicky tretiu priečku. Keďže na rekordéra Giuseppe Bruscolottiho stráca už len 21 zápasov, v budúcej sezóne sa zrejme stane lídrom aj tejto štatistiky. Marek je už dnes najlepším strelcom v histórii slávneho celku, ktorý bojuje s Juventusom o majstrovský titul.

Viac športu nájdete TU!

Hamšík sa aj v súčasnosti objavuje na zoznamoch najlepších záložníkov sveta, čo hovorí za všetko. Nečudo, že sa oňho viackrát zaujímali aj kluby ako Manchester United či turínsky Juventus. On však na odchod nikdy nepomyslel, čo v mnohých vytvára predstavu o jeho rozprávkovom plate. Podľa oficiálnych zdrojov sa však jeho ročný plat pohybuje “len” na úrovni 3,5 milióna eur ročne. Je tak druhým najlepšie zarábajúcim hráčom klubu po útočníkovi Lorenzovi Insignem.

Áno, nie sú to malé peniaze, veď týždenne je to takmer 70 tisíc. Čo je to však v porovnaní s inými hráčmi? Najvyšší plat v talianskej lige má Gonzalo Higuaín so 150 tisícmi mesačne, no v takom Anglicku či veľkolkuboch zo Španielska, Nemecka či Francuzska hráči často zarábajú viac ako 200 tisíc eur týždenne.

Viac športu nájdete TU!

Zdroj/Foto: Twitter, soccer-blogger.com, sportovymagazin.sk, youtube