Eduard Heger, súčasný minister financií a dočasne poverený minister zdravotníctva SR, na tlačovej konferencii po uplynutí 24 hodín od spustenia takzvanej čakárne na očkovanie, priniesol v týchto ťažkých časoch aspoň nejaké dobré správy.

Cieľom aplikácie je objednanie záujemcov o očkovanie nuž, ak sú vakcinačné centrá plné, ľudia tak nemusia zúfať kedy sa dostanú k vakcíne, pretože ich systém zaradí do čakárne a následne im príde mail. „Ľudia sa môžu prihlasovať cez korona.gov, ale aj na infolinke,“ uviedol Heger s tým, že za 24 hodín sa zaregistrovalo viac ako 126-tisíc ľudí a prvým už chodia pozvánky.

„Čakáreň sa spustila a beží v plnom prúde. Očkovanie je koncový gól, ktorý potrebujeme dať v zápase proti pandémii. Táto aplikácia nevznikla z večera do rána a je za ňou veľa ľudí z rôznych rezortov. Verím, že ide o ten najspravodlivejší nástroj, pretože v ňom nerozhoduje rýchlosť, ale výšku veku,“ povedal Heger s tým, že v tejto „čakárni“ môžu zaregistrovať deti a vnuci svojich starých rodičov a rodičov.

„V utorok sme prezentovali, že nie je potrebné zatvárať ekonomiku, a podarilo sa nám stabilizovať čísla,“ dodal Heger. Na tlačovke informácie ohľadne prihlasovania sa na očkovanie upresnila aj šéfka strany Za Ľudí Veronika Remišová, ktorá vyzdvihla tvrdú prácu všetkých, ktorí sa na vytvorení aplikácie podielali. Taktiež dodala, že tento veľmi nápomocný systém stále vylepšujú.

Budeme zavádzať aj ďalšie funkcionality, napr. že manželia budú môcť ísť na očkovanie spolu, a chceme ho aj prepájať s EÚ očkovacím pasom,“ dodala Remišová.

Zdroj: Youtube/HNtelevízia