Obľúbený herec Dano Heriban, známy najmä ako Ďuro Brmbalík zo zábavnej relácie Horná Dolná či z Pumpy veľa zábavy začiatkom roka veru nezažil. Po odvysielaní časti s ministerkou spravodlivosti Máriou Kolíkovou krátko po smrti generála Milana Lučanského († 51) zažíval hotové peklo.

V seriálovej časti plnej satiry a vtipu sa spolu s Michalom Kubovčíkom snažil od ministerky ako aj od ostatných vyzvedať čo najviac. Práve vtedy ho zaujímal jej názor o samovražde spomínaného nebohého.  „Dobre, ale čo si myslíte, veď asi musel mať za ušami, nie? Asi sa niečoho bál, keď to urobil alebo čo…“ zisťoval, no ministerka reagovala, že v tomto prípade už ide o špekulácie.

Najnovšie bol Dano hosťom relácie Na scéne Mareka Vagoviča kde verejne prezradil šokujúce informácie, ktoré sa stali po spomínanej odvysielanej časti. „V januári po odvysielaní časti, kde bola ministerka Kolíková, sa tam stala zásadná zmena. To bolo prvý- a poslednýkrát v mojom živote, keď mi chodili do správ hrozné a veľmi zlé veci. Vtedy som pochopil, že toto je úplne cez. Jednak mi bolo z toho úplne zle a aj som to riešil, či už doma, alebo s kolegami, s Miškom, s ľuďmi v Pumpe. Celé to bolo iba o tom, čo sme odvysielali. Tak som pochopil, že ľudia si zamieňajú tvoju postavu za teba a vôbec – že niečo také sa dočítam a budem chodiť s obavami domov a ozývať sa rodine, či je všetko ok, je strašné,“ povedal herec.

„Mali sme aj ochranku. Ono to potom po nejakom čase vyšumelo. No bolo to strašne nepríjemné a zaskočilo ma to, bolo nám z toho zle. S Miškom sme premýšľali o všetkom, či to má vôbec zmysel a ako to celé uchopiť, ako pokračovať ďalej. Vtedy sa už aj dramaturgia začali zaujímať. Dovtedy to plávalo, bolo to fajn a zrazu prišiel bod zlomu a aj oni zmenili prístup,” dodal Heriban s tým, že po tejto nepríjemnej skúsenosti si dávajú na všetko väčší pozor.

Zdroj: Pluska.sk, Aktuality.sk | Foto: Instagram/rtvs_official/