Koronakríza zasiahla obrovské množstvo slovenských domácností, ktoré zrazu zo dňa na deň prišli o obrovskú časť príjmu. V tejto situácii mnohých ľudí poriadne vytočilo, keď sa o pomoc od štátu ako prví začali hlásiť práve umelci. Podľa názoru verejnosti sú totiž dávno „za vodou” a na podobnú situáciu mali byť pri svojich príjmoch pripravení. Tento mýtus sa teraz snaží vyvrátiť herec Juraj Bača. 

Niektorí umelci v našich končinách žijú od projektu k projektu, pričom ich budúcnosť je poriadne neistá. Týka sa to predovšetkým tých z nich, ktorí sa odmietajú „predať” s vidinou rýchleho zisku. Tvrdí to populárny herec Juraj Bača.

„Zdvihla sa taká vlna nenávisti, lenže tí, ktorí sa tam podpísali, sú kolos. Sú to kameramani, chlapci z techniky, rekvizitári, maskérky, kostymérky. To je naozaj kolos ľudí,” vyjadril sa Bača na margo iniciatívy Wandy Adamík Hrycovej, ktorá požadovala prednostnú pomoc pre umelcov.

Podpísali sa pod ňu napríklad aj Milan Lasica či Zuzana Fialová. Keď ľudia vidia dvoch ľudí pred kamerou alebo na javisku, za kamerou či v zákulisí ich je ďalších 40. A o toto išlo. Celé naozaj veľké odvetvie, ktoré živilo rodiny, padlo na zadok. Ale totálne na zadok.”

Bača sa týmito slovami snaží vysvetliť, že nie vždy je všetko tak, ako to na prvý pohľad vyzerá a aj tí herci a speváci, čo sa pod iniciatívu podpísali, to robili predovšetkým pre kolegov v zákulisí. Vraj ale nie je pravda ani to, že ľudia, čo sa pravidelne objavujú v Smotánke, prehadzujú peniaze vidlami.

„Veľa ľudí si myslí, že na Slovensku sa žije nejaký Hollywood, že tu, keď sa človek raz objaví v telke, automaticky je milionár. Ale nie je to tak. Hlavne ľudia, ktorí robia svoju prácu naozaj veľmi poctivo a nechcú ísť do komerčnejších projektov, sú tí, ktorí žijú z naozaj veľmi mála. A o tomto to celé bolo,” vyvracia spoločenské predsudky herec.

Zdroj: Topky.sk | Foto: Instagram/jurajbaca