Osud mladej Češky Terezy H., ktorá bola ešte v januári zatknutá na letisku v Lahuáre, po tom, čo colníci objavili v jej batožine 9 kilogramov tvrdej drogy, je ešte stále neistý. Napriek spolupráci s políciou to s ňou nevyzerá veľmi nádejne. Hrozí jej totiž veľmi vysoký trest, ktorý si bude s najväčšou pravdepodobnosťou musieť odsedieť práve v Pakistane!

 

Osud tejto peknej blondínky je mimoriadne sledovaný! Miestne média sa predháňajú v získavaní najnovších informácii, číhajú na ňu a ostro sledujú každý jej krok na súde. Keď priniesli najnovšie fotky, pozornému oku neunikla výrazná zmena, ktorá sa na tejto mladej dievčine po jej zatknutí a následnom pobyte udiala. Terezina nočná mora sa totiž do botky naplnila, keď v dôsledku chlebovej väzenskej stravy výrazne pribrala. A to je pre modelku neprípustné.

Pri jej poslednom predvolaní pred sudcu však udrela do oči aj daľšia zásadna zmena. Tereza totiž vymenila svojho právneho zástupcu. Čo ju doviedlo ku takémuto vážnemu rozhodnutiu?

Do posledného vyšetrovacieho pojednávania sa po jej boku objavoval najlepší právnik v Lahuare, Čaudhrí Džavád Zafar, ktorý sa hrdil tým, že túto peknú blondínku dostane spoza väzenských múrov na slobodu.

Žeby bol za týmto ,, vyhadzovom” práve jeho nadštandardný vzťah s médiami ktoré neustále kŕmil informáciami o svojej klientke a ktoré neskôr poštvali ľudí proti Tereze? Za zmienku stojí, že na otázku novinárov ohľadom Terezinho pobytu vo väzení odpovedal, že mladá Češka sa najviac bojí, že za mrežami priberie.

Táto nevinná poznámka, ktorá sa neskôr stala aj skutočnosťou spustila ďalšiu vlnu nenávisti. Na druhej strane jej Zafar vybavil v base aj isté vymoženosti. No pokiaľ ide o Zafara je o ňom veľmi dobre známe, že sa chcel na jej prípade nabaliť a za poskytnutie informácií si nechal veľmi dobre platiť a svoj strop neustále navyšoval.

Mimo iného sa netajil ani tým, že sa mu jeho klientka veľmi páči. Žeby Tereze došla už trpezlivosť? Alebo peňaženka? Pretože ďalšou príčinou ukončenia jeho pracovného pomeru môže byť skutočnosť, že Zafar ako elitný právnik, berie za obhajobu vysoký honorár a rodina zadržanej dievčiny si ho už viac nemôže dovoliť.

Každopádne čas ukáže a veríme, že osud tejto mladej slečny sa čoskoro pohne tým správnym smerom. Ďalšie pojednávanie je naplánované na 17. apríla, no ukončenie vyšetrovania a následné začatie súdneho procesu, ktorý by rozhodol o jej vine a treste je ešte v nedohľadne.

Tereza si rada užívala luxusný život !

A takto ju zmenilo pakistanské väzenie! 

Zdroj/Foto: blesk.cz, pluska.sk, expres.cz, facebook, youtube

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.