Obraz, ktorý namaľoval Adolf Hitler ešte predtým, ako sa stal nacistickým diktátorom, odmietli prijať do dražby dva aukčné domy. Preto sa jeho majiteľka rozhodla darovať ho holandskému ústavu pre štúdium vojny, holokaustu a genocídy!

 

Ide o maľbu vodovými farbami zobrazujúcu bránu Neutor vo Viedni a podpísaný Adolfom Hitlerom. Odborníci uznali, že je to originál. Hitler sa v mladosti živil maľovaním pohľadníc. V rokoch 1908-1913 ich podľa dostupných informácií vyrobil 2-3 tisíc. Približne osemsto z nich sa dodnes zachovalo.

Obraz darkyňa zdedila po otcovi. Ten ho kúpil na blšom trhu za 75 centov, pričom sám nevedel, kto ho maľoval. Riaditeľ obdarovaného ústavu vyjadril, že je spokojný s tým, že obraz bude v majetku výskumnej inštitúcie, ako by sa mal vydražiť.

Pohľadnice, ktoré namaľoval Hitler vlastnia väčšinou súkromní zberatelia. Štyri jeho obrazy vlastní americká armáda, ktorá ich v Európe zabavila po skončení druhej svetovej vojny. Šestnášť jeho diel, ktoré namaľoval v rokoch 1904-1925 sa vydražilo minulý rok za 40-tisíc eur. Tento obraz je zrejme jediný, ktorý Hitler namaľoval v Holandsku.

Zdroj/Foto: volksrant.nl, pixabay

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.