Koronavírus udrel na našu krajinu plnou silou, preto neostávalo pandemickej komisii nič iné, len zaviesť lockdown spojený s prísnymi opatreniami. Pozatvárané prevádzky poskytujúce služby, obchody (okrem potravín), zákaz zhromažďovania, prechádzanie cez okresy, a mnoho ďalších opatrení nás ešte nejaký ten čas potrápia.

Úrad verejného zdravotníctva vydal novú vyhlášku, ktorá hovorí a zmenách, platných od 11. januára. Od pondelka budú môcť fungovať opravovne obuvi, či služby krátkodobého ubytovania. Samozrejme za prísnych hygienických opatrení.

„Medzi prevádzky, ktoré budú môcť poskytovať služby, sa zaraďujú aj opravovne obuvi. Taktiež sa môžu otvoriť služby krátkodobého ubytovania v súvislosti s výkonom práce a služby nevyhnutného ubytovania za účelom návštevy zdravotníckeho zariadenia,“ informoval Marek Eliáš z Odboru komunikácie Úradu verejného zdravotníctva.

Konzumácia pokrmov a nápojov v priestoroch sa aj naďalej zakazuje! Prevádzkovatelia budú musieť dbať na frekventovanejšie upratovanie a dezinfikovanie priestorov!

Zdroj: pluska.sk/ÚVZ | Foto: Instagram/JanMikas, Pixabay