Niekdajší šéf KDH Alojz Hlina sa vo svojom videu na sociálnej sieti vysmieva Matovičovi za Fond vzájomnej pomoci, ktorý založil v čase najväčšej koronakrízy, kde mali aj jeho poslanci mesačne posielať 500 eur zo svojho platu. Dokonca, on sľuboval, že tam bude prispievať celým svojím platom.

Fond bol určený na boj s pandémiou ochorenia Covid-19, no na účte už je dlhšie obdobie stále len niečo cez 660-tisíc eur. Alojz Hlina poukazuje na to, že neprispievajú všetci poslanci koalície. “Keď minulá vláda zvyšovala platy poslancov, Igor Matovič vtedy hystericky vrieskal v parlamente tak, že ak by vtedy bola korona, tak by ju dostali aj novinári na balkóne,” komentuje v statuse Hlina.

Zároveň poukazuje na to, ako sa suma na účet dostala. “Päťstotisíc vložil podnikateľ Filo, asi vedel prečo. V ďalších tendroch, ktoré prídu sa dozvieme, prečo si to takto predplatil. Z tých zvyšných 160-tisíc eur z prvej polovice dali súkromné osoby, podnikatelia, Číňania a druhú polovicu dali poslanci a ministri za vládnu koalíciu,” pokračuje.


“Niečo na tom nesedí. Matovič pri zakladaní tohto fondu hovoril, že sa dohodli na spoločnom prispievaní do tohto fondu, lebo nejdú zvyšovať platy a to teraz nie je dôležité,” hovorí ďalej vo videu.

“Ako to prispievanie vyzerá? Ak je poslancov koalície 95, spolu s ministrami a štátnymi tajomníkmi asi 120, a hovoríme o sume 500 eur, 120 ľudí po 500 eur je 60-tisíc eur mesačne. Obdobie už prebieha 4 mesiace. Dalo sa to plniť, čiže 6 x 4 je 24. Čiže zo sumy 240-tisíc je tam ledva suma 80-tisíc eur,” počíta politik.

Alojz Hlina kritizuje poslancov a premiéra Matoviča

 

“Sviňárna od našej úžasnej vlády, vedel som, prečo ich nechcem voliť a nevolil som ich lebo o nich sa nedalo povedať, ani že menšie zlo, bohužiaľ. Štekať vedeli, ale niečo spraviť, to už nie, teda pre ľudí. Spravili veľa, ale nie pre nás normálnych. Pre svojich ľudí sa snažia, ale povedať, že veď celé Slovensko sme ich ľudia, to už nie, na to sa nejako zabúda,” píše pohoršený Slovák v komentári. Čo si o tom celom myslíte vy?

Foto/Zdroj/Video: Facebook