Ak sa počas letných horúčav rozhodnete schladiť sa na kúpalisku, ostražito vyberajte, kam sa vyberiete. V slovenských bazénoch totiž hygienici odhalili hnus, z ktorého môžu návštevníci chytiť nepríjemnú infekciu!

 

Výjazd hygienikov po slovenských kúpaliskách priniesol šokujúce zistenie. Vo viacerých bazénoch je veľké množstvo mikróbov, črevných parazitov aj iných zákerných siníc, ktoré sa môžu podpísať na zdraví návštevníkov. Pozrite sa, na ktorých kúpaliskách by ste sa rozhodne kúpať nemali.

kupalisko

Bratislavskí hygienici vystríhajú pred kúpaliskom MŠK Iskra v Petržalke, ktoré je známe tiež ako “Matadorka” – našli sa tu črevné enterokoky. Obdobnú pliagu našli odborníci aj v niekoľkých bazénoch v aquaparku v Senci. V Termálnom kúpalisku Horné Saliby sa potvrdil aj výskyt baktérie E.coli. Mikróby sa našli i na kúpalisku Oravice I.

Vo viacerých prírodných vodných plochách našli hygienici sinice. Rozbor vody potvrdil sinice v Lipovine – Bátovce, v Gazarke Šaštín Stráže a vodnej nádrži Kanianka. Nevyhovujúca voda na kúpanie je i na kúpaliskách GEČA, IZRA, Štrkovisko Čaňa, Rybníkoch Slovenská Volová a Laborci Humenné.

Zdroj: pluska.sk | Foto: pixabay

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.