Ohavné komentáre Ján Kuciak

O tom, že ľudská stupidita nepozná hraníc, sme sa presvedčili už mnohokrát. Vyhlásiť však to, že matka by dokázala nechať zabiť svoje dieťa preto, aby pomohla dostať sa k moci niekomu, koho ani nepozná, je nové dno… 

Myslia si, že vidia za oponu – viac, lepšie a ostrejšie než všetky tie „ovce“, ktoré dôverujú médiám. Sami seba považujú za spasiteľov, čo boli povolaní, aby konečne vyriekli pravdu, ktorej sa všetci tak boja. V skutočnosti sú však tak hlúpi, že nedokážu vidieť, akí sú hlúpi.

Nasledujúci obrázok je len malou ukážkou toho, aké bludy sa šíria internetom. Uverejnila ju facebooková stránka Zomri. Komentáre pochádzajú z nástenky kontroverzného poslanca Ľuboša Blahu, ktorého vďaka bývalému europoslancovi Eduardovi Kukanovi mnohí prezývajú Jakobín:

Komentáre vražda Kuciaka

Mnoho účtov, z ktorých „perly“ pochádzajú, je falošných. Nájdu sa však aj takí, ktorí sa za svoj ničím nepodložený názor nehanbia a neboja sa žiadnych postihov (pravdepodobne ani nevedia, že im za komentáre na sociálnych sieťach nejaké môžu hroziť). Desivé je poznanie, že sú medzi nimi otcovia rodín, učitelia a ľudia skrývajúci sa za náboženskými symbolmi.

V kontexte rýchlo sa blížiacich parlamentných volieb nám však podobné komentáre v celej svoje hrôze opäť pripomenuli fakt, že títo ľudia – ľudia, ktorí by podľa mnohých mali byť zbavení za podobné výroky svojprávnosti – nielenže majú prístup k internetu, a tým môžu ovplyvňovať podobne slaboduchých jedincov, no pochváliť sa tiež môžu volebným právom. Inými slovami – aj primitívne ohavy budú čoskoro rozhodovať o budúcnosti tejto krajiny.

Odpoveď na zaostalosť myšlienok, ktoré ale môžu byť v kontexte dnešnej informačnej doby umožňujúcej rozhlasovať komukoľvek čokoľvek poriadne škodlivé, na seba nenechala dlho čakať:

Komentáre k vražde Kuciaka

Komentáre k vražde Kuciaka 2

„Bonus“ navyše: Vyjadrenie k celej veci pochádzajúce zo samotnej strany ĽSNS, podľa predvolebných prieskumov po SMER-e druhej najmocnejšej strany Slovenska.

Komentár ĽSNS Kuciak

Zdroj: Facebook/Zomri | Foto: Facebook/Zomri, Pixabay.com