NÁZOR: Slovenská republika má v súčasnosti podľa oficiálnych štatistík rekordné denné prírastky pozitívne testovaných na COVID-19. Niektoré nemocnice a odborníci bijú na poplach, časť populácie týmto správam a údajom neverí, a je presvedčená, že je to len hra mocných s cieľom donútiť obyčajnú masu ľudí podvoliť sa.

Každý nech sa pozrie na fakty zo všetkých uhlov a posúdi, čomu bude veriť a čomu nie. Nebudeme vám vnucovať jednostranné závery. Avšak tentokrát si otvorene priznajme hlavnú príčinu, prečo všetky doteraz vytvorené nariadenia či opatrenia, nemajú nijaký efekt.

Tou je, aspoň podľa mňa, extrémny počet výnimiek, vďaka ktorým sú opatrenia skôr na smiech. Otvorene si povedzme, že toľko protichodných a často nelogických nariadení urobilo z drvivej väčšiny populácie nahnevaných občanov, ktorí sa už jednoducho nevládzu poddávať a pritakávať vládnym príkazom.

Na jednej strane sa na nás valí dookola slovné spojenie „tvrdý lockdown“, o ktorom si môžete všetko prečítať na tomto odkaze, na druhej strane vlastne niečo také tu rozhodne nie je. Ak sa totižto, ak by nás nedajbože nejaký policajt zastavil, môžeme vyhovoriť na také množstvo výnimiek, nie je to lockdown, a už vôbec nie tvrdý. Môžeme ísť nakupovať, s domácimi zvieratami, používať verejnú dopravu, väčšina ľudí musí chodiť do práce, nechýbajú ani možnosti ísť sa prechádzať či športovať v prírode, a mohli by sme pokračovať.

Tieto výnimky samozrejme zneužijú občania v čo najvyššej možnej miere. Policajt predsa nemá ako skontrolovať, odkiaľ a kam idete, nevie, kde pracujete, nemá vám ako dokázať, že nie ste na ceste do lekárne…

Takže dokedy si ľudia sami nepovedia, že budú doma a vychádzať naozaj len v najnutnejších prípadoch, tak čísla neklesnú. Ba priam naopak. A to sa, zrejme, nestane. Pretože už azda všetci majú toho všetkého plné zuby, a najmä ak vidia, že „vyvolení“, ako napríklad pán Mikas, si robia z nás dobrý deň, nehrozí, aby sa Slováci zomkli a ostali doma. Ani náhodou.

Foto: Twitter