Vysokoškolské internáty sú miestom, ktoré sa pre milióny študentov po celom svete stávajú dočasným domovom na niekoľko rokov. Mladí ľudia sa tu do istej miery musia postaviť na vlastné nohy, mnohí tam prežijú krásne a pamätné okamihy, no ak ste si mysleli, že jedinými horormi, aký môže človek na internátnej izbe prežiť, sú zlý spolubývajúci alebo katastrofálne vybavenie, ktoré snáď prežilo ešte revolúciu šesťdesiatom ôsmom, ste na omyle.

Milovníci hororov určite poznajú film „Izba „1408“. Vedeli ste ale o tom, že aj v reálnom svete existuje niečo podobné, a to rovno na internátoch? Nie? Nevadí. Na jednom z univerzitných internátov (Wilson Hall) známej univerzity v Ohio existuje izba č. 428, ktorá je už desiatky rokov zamknutá, hoci pôvodne vyzerala úplne rovnako, ako stovky iných izieb v jej blízkosti.

Mnohým sa to bude zdať bizarné a sotva tomu uveria, no vedenie univerzity pristúpilo k trvalému uzamknutiu izby č. 428 naozaj kvôli paranormálnym javom! Desiatky rôznych študentov nezávisle od seba sa na tejto izbe v minulosti sťažovalo na zvláštne pocity, no aj na z ničoho nič levitujúce predmety.  

Racionálne vysvetlenie táto „záhada“ pochopiteľne nemá, no faktom ostáva, že začiatkom 70tych rokov v nej za záhadných okolností zomrel jeden zo študentov, navyše, údajne rovnako tak v tejto izbe mala pred desiatkami rokov bývať aj študentka, ktorá sa vo voľnou čase zaoberala mágiou a astrálnou projekciou, čo má byť v podstate stav, pri ktorom duša opúšťa telo a pohybuje sa v priestore nezávisle od neho. Určite je aj v USA množstvo študentov, no aj iných ľudí, ktorí by radi „mágiu“ tejto izby vyskúšali, no povolené im to nie je.

Zdroj: Medium.com | Foto: Twitter