Nedávne udalosti v politike vyostrili odstúpením z funkcie bývalého ministra vnútra Roberta Kaliňáka. Evidentnou otázkou teda bolo, kto ho nahradí? V kuloároch už majú jasno, už sa len rozhodujú, ktoré z vybraných dvoch mien nahradí miesto vo vláde!

 

Vládna strana Smer-SD ani jej predseda Robert Fico nie sú veľmi nadšení z odchodu Kaliňáka, ale už nič nenarobia. Rozhoduje sa medzi dvomi vplyvnými menami a to síce medzi štátnou tajomníčkou ministerstva vnútra Denisou Sakovou, ktorú premiér asi pred rokom predstavil ako novú tvár vládnej strany a druhým horúcim kandidátom je exminister obrany Martin Glváč.

Saková pôsobila na ministerstve vnútra štyri roky ako vedúca služobného úradu v rokoch 2012-2016. Počas prvej Ficovej vlády sa stala šéfkou sekcie informatiky a bezpečnosti a predseda vlády sa k jej menu vyjadril tak, že ju chce spopularizovať, aby mohla nahradiť Kaliňáka.

Zdroj/Foto: facebook

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

RurinkaP.
Som veľmi extravagantný typ ženy, rada vynikám z davu. Mojou vášňou je móda, hudba, cestovanie, rada obdivujem nádhery, ktoré nám svet ponúka. Milujem Španielsko a všetko, čo je s ním spojené :*