Vedeli ste, že dátum, ktorý padol na minulú stredu stredu spojil svety športu a matematickej vedy, aby spolu vyprodukovali módnu novinku? Nie, naozaj to nie je vtip! 14.3. bol totiž priam magický dátum!

 

  1. marec každoročne pripadá na dve zaujímavé udalosti, pre každého, koho sa to týka alebo ho to aspoň trochu zaujíma. V tento deň totiž oslavuje svoje narodeniny hráč NBA Stephen Curry a zároveň sa vo vedeckých kruhoch oslavuje Deň pí (Π = 3, 14. Chápeme, nie?). Vzhľadom k tomu, že tohtoročný Deň pí pripadol na Curryho tridsiatiny, značka vyrábajúca športové oblečenie a obuv Under Armour predstavila svoj najnovší počin na jeho počesť.

Hviezdny hráč Golden State Warriors s pomocou dizajnérov značky navrhol najnovší model svojich tenisiek Curry 5. Na ich podrážke je komplikovaná kvadratúra kruhu a presvitajúcua potlač celého doposiaľ známeho znenia čísla pí. Tenisky sú vyrobené tak, aby na bočnej stene prednej časti mohli byť umiestnené akési zadržiavacie oblasti a tiež “pätný zámok”, čo Currymu umožňuje hrať na špičkách.

Značka sa na účet novinky vo svojom portfólu vyjadrila, že tenisky sú zostavené tak, aby Currymu naďalej pomáhali na ihrisku dosahovať nemožné, podobne ako je nemožné nájsť poslednú číslicu pí.

Cena za pár bola stanovená na 130 dolárov, čo je približne 105 €. Výrobnú linku by však malo opustiť len limitovaných symbolických 314 párov, čo zapríčinilo, že boli tenisky takmer okamžite vypredané.

 

Zdroj/Foto: Instagram, facebook, maxim.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.