Už sú to mesiace, čo žijeme lockdownom a týždne, čo sa riadime Covid-automatom, no situácia sa stále nezlepšuje. V posledných dňoch sa špekulovalo o tom, či fabriky ostávajú aj naďalej otvorené alebo ich bude nutné zatvoriť. Premiér Igor Matovič prichádza s jasnou odpoveďou!

Je to mimoriadne vážna situácia. Počas posledných troch dní som preto do miestnosti, kde zvyčajne zasadá vláda, pozval cca dvadsať špičkových slovenských epidemiológov, infektológov, imunológov, virológov, verejných zdravotníkov, lekárov a spol, aby sme spoločne hľadali odpoveď na to, čo zmeniť v nastaveniach opatrení, aby lockdown a Covid Automat začali plniť svoju úlohu,” píše premiér na svojej sociálnej sieti.

V jednej veci však musím urobiť výnimku. Niektoré médiá začali posledné dni ľudí doslova strašiť “zaručenými informáciami”, ako vláda ide zavrieť všetky fabriky. Vzhľadom na to, že tieto chýry môžu mať devastačné účinky na investičné rozhodnutia a zásadne ovplyvniť obraz slovenského podnikateľského prostredia, musím tieto chýry dementovať. Nie je to pravda,” pokračuje.
Áno, je to úplne krajná možnosť, ktorá pripadá do úvahy a po ktorej siahli už viaceré štáty. ALE, pred nami všetkými stojí ešte úplne posledná úloha – nájsť v sebe dostatok síl, chuti a schopnosti ZJEDNOTIŤ SA a tento zápas SPOLU VYHRAŤ. Platí totiž kľúčová zásada … vírus je len tak silný, ako my sme slabí,” dodal na záver Matovič.
Zdroj: Favebook/igor.matovic.7 Foto: Instagram/igor_matovic_olano, pixabay.com