Neviete sa dočkať koncu hrôzostrašného roka 2020? Veľmi sa netešte, rok 2021 má byť ešte horší! Aspoň to tak vo svojich predpovediach tvrdí svetoznámi veštec Nostradamus. Nostradamus bol uznávaným lekárom a astrológom ktorý zomrel v roku 1566. Jeho proroctvá spísal v zbierke „Les Prophéties“. Veštec v minulosti predpovedal Francúzsku revolúciu, vývoj atómovej bomby alebo teroristické útoky na slávne dvojičky 11. septembra.

Prekladmi jeho diela plného proroctiev sa odborníci venujú dodnes. Podľa nich veštec predpovedal, že v roku 2021 postihne svet hladomor, čím nadväzuje na pandémiu koronavírusu. „Po problémoch, ktoré si ľudstvo zažilo, prídu ešte väčšie,“ napísal. Pred hladom varovala aj OSN, podľa ktorej bude v roku 2021 potravinová neistota ešte väčším problémom.

Nostradamus sa vo svojom diele ďalej zmieňuje o „polomŕtvych mladých ľuďoch“ alebo o nebeskom ohni s dlhou žiarivou stopou ťahajúcou sa za ním, čím mohol myslieť padajúce asteroidy. Možno sa jedná o výmysel, možno nie, nám len ostáva dúfať, že nasledujúci rok bude predsa len lepší než tento.

Zdroj: cas.sk | Foto: Instagram