Hudobný svet zasiahla náhla tragická správa o smrti spoluzakladateľa a gitaristu legendárnej austrálskej hard rockovej skupiny “AC/DC”, Malcolma Younga! Kapelu založil so svojim mladším bratom Angusom v roku 1973 v Sydney. Čo sa muzikantovi prihodilo?

 

Vyhlásenie o jeho náhlej smrti vydala agentúra “DPA” dnes s odvolaním sa na oznam, ktorý zverejnila kapela na svojej oficiálnej stránke. Gitarista bol podľa slov kapely hnací motor, perfekcionista, výborný skladateľ a jedinečný človek. Zomrel vo veku 64 rokov.

Malcolm trpel demenciou, kvôli ktorej musel byť umiestnený v špeciálnom zariadení. Jeho hudobná kariéra sa oficiálne skončila v roku 2014, kvôli chorobe nemohol ďalej nahrávať. No počas jeho budovania kapely sa mu podarila unikátna vec. “AC/DC” sa stala jednou z najúspešnejších kapiel v hudobnom svete a má na konte vyše 200 miliónov predaných platní! Patrí mu veľká vďaka a česť jeho pamiatke!

Zdroj/Foto: Instagram, facebook

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

RurinkaP.
Som veľmi extravagantný typ ženy, rada vynikám z davu. Mojou vášňou je móda, hudba, cestovanie, rada obdivujem nádhery, ktoré nám svet ponúka. Milujem Španielsko a všetko, čo je s ním spojené :*