Americká CIA pod nátlakom stúpencov slobodného prístupu k informáciám zverejnila 13 miliónov strán tajných dokumentov na internete! Dokumenty sú po prvý krát zverejnené aj online!

Informácie boli sprístupnené po tom, ako istá nezisková skupina, ktorá žiadala slobodný prístup k informáciám, žalovala CIA v procese, ktorý trval takmer dva roky. Podobné tlaky vyvíjal na CIA aj novinár Mike Best, ktorý po tom, ako získal prístup do danej knižnice k informáciám postupne nahrával jeden záznam po druhom.

 

Tieto spisy obsahujú 800 tisíc súborov, ktoré boli predtým dostupné v Národnej knižnici v Marylande. I keď boli informácie dostupné od polovice 90-tých rokov, bolo veľmi ťažké získať prístup k nim. V novembri potom CIA oznámila, že zverejní všetok materiál a záznamy sú preto teraz dostupné aj online.

Projekt Hviezdna Brána:

Záznamy obsahujú informácie o pozorovaní UFO, zbierku správ o pozorovaní lietajúcich tanierov a tiež rôzne experimenty z programu Stargate, ktorá bola po dlhú dobu veľkým záujmom konšpiračných teoretikov. Tento projekt sa zaoberal analyzovaním sily duše a mimozmyslového vnímania! Taktiež tam nájdeme spravodajské analýzy, rôzne vývoje a výskumy. Veľmi nečakané sú informácie, ktoré obsahujú recepty na neviditeľný atrament!

Zdroj/Foto: bbc.com, facebook