Aj keď sme už všetci na slovo koronavírus alergickí a prajeme si, aby to už konečne skončilo, druhej vlne sa zrejme nevyhneme. Na Slovensku máme nové ohnisko nákazy. Hygienici varujú pred masívnym šírením!

Firma v Bánovciach nad Bebravou sa stala novým ohniskom nákazy, pozitívne testovaní boli až dvanásti zamestnanci. Zvyšok skončil v karanténe. “Ide o nové ohnisko nákazy z minulého týždňa. V súvislosti s lokálnou epidémiou sme otestovali približne 120 ľudí. Testovali sme všetkých stálych zamestnancov, ktorých je 110, ako i živnostníkov,” poznamenala regionálna hygienička Ľudmila Bučková, podľa ktorej ešte nie je jasné, odkiaľ nákaza prišla.

“Všetkým zamestnancom sme nariadili karanténu, a to do doby ďalšieho negatívneho testovania. Závod je tak v súčasnosti zatvorený. Naďalej vyhľadávame kontakty pozitívne testovaných,” dodala.

Krízový štáb sprísnil podmienky v celom okrese. “Odporučili sme zakázať hromadné kultúrno-spoločenské akcie, aby sme minimalizovali sociálny kontakt. Zároveň sa zvýšila dezinfekcia na určitých miestach, kde je zvýšený počet ľudí. Apelovali sme i na podnikateľov, aby si neorganizovali voľnočasové akcie,” hovorí na záver Bučková.

Zdroj: pluska.sk, TA3, HN televízia