maiga kotleba

Ibrahim Maiga (55) sa najnovšie do povedomia verejnosti dostal účinkovaním v reality šou Farma. Rodák z afrického Mali sa netají tým, že nemá problém vyjadriť svoj názor. V minulosti dokonca šokoval úprimnýcm facebookovým statusom, v ktorom verejne sympatizoval s politickými názormi Kotlebovcov!

 

Ibrahim Maiga sa zapísal do sŕdc Slovákov, najmä filmovou trilógiou Fontána pre Zuzanu. V deväťdesiatych rokoch sa tak stal na Slovensku exotickou celebritou, no napokon sa z verejnosti stiahol. Najnovšie ho televízia Markíza oslovila, aby účinkoval na obľúbenom televíznom statku, čoho sa Maiga s radosťou zhostil. Tu sa dostáva do potýčky s ostatnými súťažiacimi, najmä kvôli svojim názorom.

Maiga sa už v minulosti na sociálnych sieťach prezentoval ako milovník pravdy. Vyjadril sa tu, že je človek, ktorý vždy stojí na strane pravdy. Po zhladnutí jedného z Kotlebových videí, tak v minulosti reagoval, že s niektorými jeho názormi sympatizuje. „Veľa som o Kotlebovi počul, aj sledujem niektoré jeho kroky, čo sa týkajú ľudí inej rasy a Rómov, možno on a jeho ľudia mňa osobne nemajú radi, myslím, že dôvod by na to nemali. Som si pozrel zo zvedavosti toto jeho video, musím vám povedať, ze je tam až na moje prekvapenie veľa, veľa pravdy a ja pravdu milujem, nech je to od kohokoľvek.”, tvrdil Maiga.

Paradoxom je, že Maiga sympatizoval s niektorými Kotlebovými názormi, aj keď ten bol mnohokrát označovaný za rasistu. Realita na Slovensku však dnes podľa Maigu potrebuje výraznú zmenu a je jedno odkiaľ tá zmena k lepšiemu príde. „Pomôžme ľuďom, tým pomôžeme sami sebe. Nemám nič s Kotlebom ani jeho strana, len sa mi páčili niektoré jeho výroky, čo zdieľam s vami. Každý si je strojcom svojho šťastia, teda aj vy. Pekný deň vám. Ibi,” uzavrel svoje prekvapivé vyjadrenie slovenský “čierny bača”. Ktovie či sa k otázkam politiky bude Ibi vyjadrovať aj na jeho novom YouTube kanáli.

Maigov názor na Kotlebovcov

maiga

Video, ktoré zaujalo Ibiho Maigu

Zdroj: pluska.sk | Foto: Facebook | Video: streamable

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.