Poľská tenistka Iga Swiatek je známa tým, že má rada a fandí tenisovej legende, aktuálnemu šampiónovi Australian Open, Rafaelovi Nadalovi, ktorý famózne otočil zápas s Medvedevom. Netají sa ani tým, že je to jej idol a chce byť vo viacerých veciach ako on, čo niekedy vidno aj na jej hre.

Iga Swiatek sa dokonca vyjadrila takto: „Veľmi sa mi páči Rafa Nadal, na stene mám jeho tričko s jeho podpisom. Taktiež aj kalendár s Rafom. Je to môj idol. Je skromný a zostal tým istým chlapom, akým bol predtým, ako vyhral toľko titulov.”

Je však jedna vec, na ktorú by si svetová 4. mala dať veľký pozor, keď ju bude po Rafovi opakovať. Nadal je známy svojou rozcvičkou, ktorú praktizoval aj v útrobách štadiónu, v ktorom sa odohrával známy grandslam Wimbledon (2017). Vtedy proti nemu stál Luxembručan Gilles Muller, ktorý sa až otočil, pretože počul nejaký buchot. To si Rafa Nadal pri výskoku udrel hlavu do zárubne vchodových dverí. Vtipný moment obletel internet a poľská hráčka by si pri napodobovaní Nadala mala dať pozor hlavne na túto vec.

Nadal pri náraze hlavou

Iga Swiatek a Rafael Nadal na spoločnej fotografii

 

Foto: Instagram/iga.swiatek/, Instagram/iga.swiatek/, Reddit/r/tennis, Instagram/iga.swiatek/|Video: Youtube/Wimbledon