Situácia okolo pandémie je čím ďalej, tým viac kritická. Na Slovenskú vyčíňa nový druh zmutovaného vírusu, počet infikovaných a mŕtvych rapidne stúpa, červených okresov pribúda čoraz viac.

Alarmujúca situácia prinútila vládu opäť zasadnúť a rokovať online a o nasledujúcich postupoch, ktorým sa najbližšie týždne nevyhneme. „Rokovanie bolo o tom, ako sa bude situácia vyvíjať najbližšie týždne, o očkovaní, o dopadoch nenakúpenia testov a vyhodnotení škôd,“ uviedol na začiatok Matovič.

„Situácia je na Slovensku veľmi vážna, dá sa povedať až kritická. Dnes sme zaznamenali ďalší rekord hospitalizovaných v nemocniciach s ochorením Covid-19 – 3292 pacientov,“ skonštatoval minister zdravotníctva Marek Krajčí, podľa ktorého nie je situácia vôbec stabilizovaná a to najmä kvôli nedodržiavaniu opatrení.

Na konferencii premiér odprezentoval graf nenakúpených testov, „Stúpali sme nahranicu októbra a novembra, kde sme spustili celoplošné testovanie. Z grafu je vidieť, že doslova zlomili väzy vývoju krivky, kam sme smerovali a v priebehu dvoch týždňov sme klesli na úroveň približne 1600 pozitívnych prípadov denne,“ informuje premiér.

Premiér Igor Matovič dospel k záveru, kde nám neostáva nič iné, len znovu celoplošne pretestovať krajinu. „Musíme to celoplošné testovanie aplikovať v tejto kritickej situácii. Najneskôr od budúceho víkendu spustíme týždeň čo týždeň masívne plošné testovanie s tým, že v prvom kole pôjdu všetky okresy, pričom ďalšie okresy prejdú ďalšími testami až kým sa situácia nedostane pod kontrolu, čo znamená incidenciu pod 0,5 percent,“ informuje premiér!

 

Zdroj: TK | Foto: Facebook/MinisterstvoZdravotnictvaSR | Video: YouTube/ HN televízia