Ešte pred oficiálnym vyhlásením premiéra na tlačovej konferencii po zasadnutí Ústredného krízového štábu, sa ráno v štúdiu televízie JOJ vyjadril minister obrany Naď. Ten pripustil možnosť čiastočného lockdownu. 

Nastane panika? Zatvorenie škôl a škôlok? Prevádzok a tovarní? Ostaneme znova všetci v obývačkách? Toto zatiaľ stopercentne nevieme, avšak už aj samotný premiér prezradil, že práve v týchto chvíľach prijíma vláda najťažšie rozhodnutie v dejinách samostatnej Slovenskej republiky.

Preto považuje za potrebné poprosiť občanov, aby prestali mudrovať a radšej skúsiť pomôcť. “Mimoriadne by nám, ľudom dobrej vôle na Slovensku a verejnému záujmu pomohlo, aby každý, kto si nutkavo potrebuje práve teraz buchnúť a mudrovať, odložil/-a tieto aktivity aspoň o pár dní najkritickejších dní,” píše premiér.

Z rokovania krízového štábu prichádzajú pesimistické správy, pretože aj lekár Peter Visolajský na tlačovej konferencii potvrdil, že na Slovensku treba čím skôr zaviesť lockdown.

Sledujte nás aj na Instagrame >>>TU<<<

“Ak sa títo ľudia rozhodnú miesto vytvárania dusnej atmosféry pomôcť, odporúčam pár aktivít: vždy povedať niečo najprv kompetentným ako médiám či prihlásiť sa ako dobrovoľník/-čka do niektorého z 5 tisíc odberových tímov … a tým v praxi dokážu, že to naozaj myslia s ľuďmi a zo Slovenskom naozaj dobre. DÍK,” dodáva Matovič, na ktorého výstup pred médiami netrpezlivo čakáme.

Foto/Zdroj: Facebook/ Igor Matovič