Bývalý premiér Igor Matovič si za svojho pôsobenia ako predseda vlády presadil podľa neho geniálny nápad celoplošné testovanie antigénovými testami. Je pravdou, že testy dokázali odhaliť pozitivitu u mnohých, avšak ľudí začalo unavovať týždenne státie v rade len aby mohli vstúpiť do práce či obchodov. Nehovoriac o nedávno zverejnenej sume a to 500 tisíc eur, ktorú sme zaň zaplatili.

Dnes Igor Matovič ako minister financií si za svojimi činmi a rozhodnutiami stále pevne stojí a presviedča o ich správnosti aj ostatných. Jedným z príkladov je aj jeho status na sociálnej sieti, kde poukázal na testovanie Dánov, ktorí vraj opakujú po nás a dávajú na testovanie milióny eur denne, len aby otvorili ekonomiku v krajine.

„Strašne musia byť tí Dáni hlúpi, ak opakujú po Slovensku! Milujem reči vševedkov o tom, ako nikto tie hlúpe AG testy na svete nepoužíva. V skutočnosti ich už používajú masívne desiatky krajín a nám pomohli odhaliť viac ako 400 tisíc pozitívnych ľudí s cenou ani nie 1000 eur na jedného,“ uviedol Matovič.

Zdroj: Facebook/igor.matovic.7