Najaktuálnejšou témou za posledné dni je jednoznačne otváranie škôl. Minister školstva už predniesol tri návrhy, ako by to mohlo prebiehať a žiaci sa dostali do lavíc už 8. decembra, no ani jeden neprešiel. Podľa Igora Matoviča sa ministerstvo školstva iba vyhovára a otváranie škôl blokuje. Premiér sa preto rozhodol prevziať situáciu do vlastných rúk.

Otvoria sa školy, neotvoria sa školy? Každým dňom padajú rozličné rozhodnutia. S najnovším prišiel premiér Igor Matovič, ktorý po stredajšom rokovaní uviedol, že návrat žiakov do školských lavíc 8. decembra je dosť možný.

Podľa jeho slov sa ma ministerstvo školstva iba vyhovára a otváranie škôl blokuje. Matovič sa preto rozhodol, že otváranie škôl a pilotné testovanie žiakov si vezme na starosti on sám. Dokonca priznal, že medzi prvými školami, ktoré začnú s pilotným testovaním bude škola, ktorú navštevujú jeho dcéry.

„Som sklamaný z prístupu ministerstva školstva k tejto veci. Stačilo. V stredu na vláde som požiadal ministra školstva Branislava Gröhlinga (SaS), aby v prípade, ak zabezpečím všetko ostatné, neblokoval otvorenie škôl. Bude to niekoľko škôl, ale chcem dokázať, že nie je čas na výhovorky,“ uviedol Matovič. „Chcem dosiahnuť, aby v pondelok ‘x’ škôl na Slovensku otvorených bolo. Je to čisto moja osobná iniciatíva. Informoval som o tom ministrov,“ dodal.

Pre viac informácií sledujte náš FACEBOOK >>>TU<<<

Zdroj: YouTube/ HN televízia TK | Foto: Instagram/igor_matovic_olano