Igor Matovič sa niekoľko dní vyhýbal sociálnym sieťam, zrejme to bolo spôsobené sviatkami a „dovolenkou“. Situácia v Nitre sa zhoršuje, Slováci čím ďalej, tým menej rešpektujú vládne opatrenia, antigénové testy stále nemáme, premiér má jasný názor na to, kde hľadať vinníka. 

Tvrdí, že o nákupe testov a plošnom testovaní rozhodol Ústredný krízový štáb ešte v polovici novembra. Chcel tak zabrániť zbytočným úmrtiam a mimoriadnym škodám v ekonomickom sektore.

Následne sám poveril Richarda Sulíka, ako ministra hospodárstva, aby urýchlene nakúpil testy. Vo svojom statuse na sociálnej sieti hovorí aj o tom, že jedinou odpoveďou bola spŕška výhovoriek, ako sa to urobiť nedá.

„Po predlhých 7 týždňoch (!) dnes konečne príde prvých 16% z pôvodne objednaných testov, respektíve 32% z upravenej objednávky. Strašná hanba a zlyhanie. Dôsledky? Katastrova v nemocniciach. Tisícky mŕtvych … ale pán minister to má totálne na háku a nie je prítomný už na štvrtom zasadnutí vlády od 16. decembra v rade,“ píše premiér.

„A tak, kým pán doktor Dubaj ako riaditeľ nemocnice v Nitre vedie tím zúfalých zdravotníkov, ktorí z posledných síl zachraňujú životy zbytočne nakazených ľudí … pán minister “zaslúžene” oddychuje … v Dubaji?“ dodáva ironicky na záver.

 

Zdroj: Facebook/ Igor Matovič | Foto: Instagram/ igor_matovic_olano, richard_sulik