Igor Matovič sa už niekoľko dní nachádza v karanténe, nakoľko mu vyšiel pozitívny PCR test a chtiac-nechtiac musel načas odísť z verejného diania. Svoj kontakt s občanmi si ale pravidelne udržuje prostredníctvom sociálnych sietí. 

V poslednom verejnom vystúpení pred zahájením karantény sa Igor Matovič vyjadril, že by bol rád za demisiu Richarda Sulíka, a to ešte do Vianoc. Následne sa stretol s koaličnými lídrami a rokoval o tom, či ministra hospodárstva odvolať alebo nie.

Už v spomínanom rozhovore, v relácii Braňo Závodský Naživo, bol premiér vo veľkom emočnom pnutí, zdá sa, že v rovnakej nálade zostáva dodnes. Vypovedá o tom status, ktorý najnovšie zverejnil na svojom Facebooku.

Aj keď si dobre uvedomuje, že prvú vlnu sme zvládli ako európska jednotka, tá druhá je stonásobne silnejšia. “Začali sme spochybňovačov brať za mienkotvorcov. Buchnúť si, sa stalo módou a kto nespochybňoval opatrenia, nebol in. Opatrenia začali z piedestálu spochybňovať aj kľúčoví hráči verejnej mienky, a bohužial, aj vlastní spoluhráči.
Proti vôli výraznej presily sme zatiahli v poslednej chvíli ručnú s plošným testovaním. Milióny ľudí prišlo … mnohí dobrovoľne, mnohí nie … ale spolu sme zachránili tisícky životov a ochránili nemocnice pred kolapsom. Na čas,” píše premiér.

Spomína tiež “vojnu” proti plošnému testovaniu a sabotáž nákupu testov. “To nemohlo mať iné následky ako tie, ktoré si začíname “užívať”. Tisícky zbytočne mŕtvych ľudí. Tisícky s trvalými vážnymi následkami. Nesmierne ekonomické škody, na ktoré sa posladajú zas len obyčajní ľudia cez svoje dane a odvody … a paradoxne zbytočné mesiace navyše zatvorené bary, reštaurácie či posilky, za ktoré sa “bojovníci” proti opatreniam ľúbivo a podlo skrývali,” hodnotí aktuálnu situáciu pomerne svojsky.

Tvrdí, že z víťazov sa stali porazení a aj keď sme mohli mať pokojné Vianoce, doplatili sme na to. “Je mi z toho smutno. Prepáčte, prosím, tí, ktorí ste odo mňa čakali, že napriek všetkej zlomyseľnosti opäť zrealizujem plán decembrového plošného testovania, aby sme nemuseli skončiť v lockdowne a mnohí neumreli. Nemal som dosť síl. Vlastní zradili,” dodáva na záver značne negatívne naladený predseda vlády.