Kvôli pandémii koronavírusu platia na Slovensku prísne hygienické a protiepidemiologické opatrenia. Medzi ne patrí aj zákaz zhromažďovania, oslavy a svadby sú zakázané, jediné, kde sa môžete stretnúť je pohreb blízkej osoby. Policajný prezident varuje občanov, aby si generála Lučanského uctili modlitbou z domu a neohrozovali seba aj ostatných účasťou na jeho pohrebe.

Aj keď sa mnohým mohlo zdať, že premiér sa téme smrti Lučanského nevyjadruje, celá udalosť mu vôbec nie je ľahostajná. Dnes popoludní sa v jeho rodnej Štrbe uskutoční pohreb, na ktorý sa podľa medializovaných informácií chystá aj Robert Kaliňák či Denisa Saková.

„Práve som sa dočítal, že “premiér Lučanskému veniec nepošle” … nuž, tak to dopadne, ak niekto z Úradu vlády dáva iniciatívne stanoviská, bez toho, aby sa ma aspoň opýtal.
Nie je to pravda. Veniec v mojom mene posielam, lebo to tak cítim a vôbec teraz neriešim pohnútky, prečo Milan Lučanský dospel k tomuto smutnému rozhodnutiu,“ objasňuje predseda vlády.

Zároveň dodáva, že aj minister vnútra Roman Mikulec sa rozhodol vyvesiť čiernu zástavu ako znak pietnej spomienky na bývalého policajného prezidenta.

„Môj veniec je vyjadrením uznania za odvahu čiastočne čistiť PZ od Bödörovej mafie, ktorej Fico aj s jeho pellerínou PZ do rúk absolútne vydali. Zároveň nie je ospravedlňovaním protizákonnej činnosti, z ktorej bol Milan Lučanský obvinený,“ uznáva a verí, že sa celý prípad poriadne vyšetrí.

 

Foto: cas.sk, Facebook | Zdroj: Facebook/ Igor Matovič