Na poslodných masjtrovstvách v Dánsku sa nám na nešťastie veľmi nedarilo a z turnaja sme odchádzali s hanebným, deviatym miestom. Už budúci rok však naši chlapci dostanú možnosť na reparát a to vo veľkom štýle! Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji sa budú odohrávať v Bratislave a v Košiciach pričom IIHF potvrdila, aj veľkú zmenu!

 

IIHF už tradične zostavuje skupiny podľa aktuálneho umiestnenia krajín v rebríčka, no pred pár tyždňami sa hokejová federácia rozhodla pre zmeu. Uplatnila si tak právo na jednu výnimku pričom vymenila Nórsko so Slovenskom.

Dôvodom je, aby si Slováci zahrali v Košiciach a nálákali tak do tohto mesta čo najväčší počet hokejových fanúšikov. V našom hlavnom meste by naopak mali byť najväčším ťahákom zápasy Čechov a Rakušanov.

Prečítajte si tiež:

Škoda ponúkla Golonkovi auto, aby sa už prestal sťažovať a odviezol sa do Košíc sám!

IIHF túto zmenu už stihla aj oficiálne potvrdiť pričom vydala aj kompletný rozpis zápasov pre majstrovstvá sveta 2019. Program teda bude vyzerať následovne…

Program Slovensko – MS 2019:

Piatok 10. mája 2019: USA – Slovensko (20:15)

Sobota 11. mája 2019: Slovensko – Fínsko (20:15)

Pondelok 13. mája 2019: Slovensko – Kanada (20:15)

Streda 15. mája 2019: Nemecko – Slovensko (20:15)

Piatok 17. mája 2019: Francúzsko – Slovensko (16:15)

Sobota 18. mája 2019: Veľká Británia – Slovensko (20:15)

Utorok 21. mája 2019: Slovensko – Dánsko (16:15)

Zdroj/Foto: sportovymagazin.sk

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Alabuk
Šéfredaktor momentálne najrýchlejšie rastúceho portálu pre mladých - FUNmagazín.sk. Je mladý, trochu uhundraný, no vždy pripravený vás zásobovať množstvom videí a zaujímavostí z celého sveta! PS: Si mladý/á, akčne naladený/á, vyznáš sa v hrách a dobre sa orientuješ vo virálnych videách z celého sveta? Určite nám napíš na adresu [email protected]! Možno z teba urobíme nového redaktora FUNmagazínu!