Hurikán Irma, ktorý v pondelok konečne ubral na svojej intenzite a zmenil sa na tropickú búrku, zanechal po sebe množstvo zničených budov. Vyžiadal si 35 obetí v karibskej oblasti a ďalších 12 zahynulo na Floride!

Zdá sa neuveriteľné, že takáto udalosť vyvolala u Američanov i ironické reakcie. Na sociálnych sieťach boli obyvatelia pred vstupom hurikánu na floridské pobrežie vyzývaní, aby napríklad spievali ako Shrek a tým hurikán odohnali od pevniny.

Jeden muž dokonca na Facebooku vytvoril udalosť “Shoot at hurricane Irma”, kde vyzýva ľudí vlastniacich zbraň, aby sa zhromaždili na pobreží a strieľali na hurikán. Tým by podľa neho malo dôjsť k zmene jeho smeru.

Autor neskôr priznal, že príspevok pridal len kvôli nude či stresu z prichádzajúcej skazy. Reálne sa ale o udalosť “strieľania do hurikánu” začalo zaujímať až 56 tisíc ľudí, 30 tisíc zaškrtlo, že sa jej zúčastnia a podľa všetkého sa poniektorí aj zúčastnili!

Miestny šerif, ktorý na svojom twitterovom účte informoval o pohybe a iných skutočnostiach súvisiacich s hurikánom, varoval obyvateľov, aby sa v žiadnom prípade nepokúšali odohnať ho streľbou. Nábojnice by mohli podľa neho zmeniť smer a zasiahnuť ľudí na pobreží.

Zdroj/Foto: Twitter, facebook, abcnews.go.com