V stredu zasiahla Slovensko smutná správa o náhlej smrti obľúbeného moderátora a porotcu Superstar Jula Viršíka. Sociálne siete zaplavili smútočne odkazy nie len od celebrít, ale aj od fanúšikov!

Od smrti neubehol ešte ani deň a na internete sa začali objavovať hoaxy. Špekulanti sa proste nájdu stále a inak tomu nebolo ani teraz. Slováci začali Julovu smrť spájať s očkovaním vakcínou Astra Zeneca, ktorou sa dal moderátor zaočkovať ešte v apríli.

,,Mrzí ma, že stále je medzi nami dosť ľudí, ktorí sa očkovať nechcú, resp. špekulujú, čím áno a čím nie. Nedávno na mňa prišiel rad. Neriešil som, čo to bude. Môže byť aj Made In Zimbabwe, ak bude mať všetky certifikáty platné v EÚ. Ušla sa mi Astra Zeneca a bolo to bez problémov, ak nerátam mierne zvýšenú teplotu. Teším sa už na druhú dávku a dúfam, že nás čaká lepšie leto, než to minulé,” napísal v apríli na svoj Facebook nebohý moderátor.

V stredu večer začal jeho status kolovať po sociálnej sieti. „Slovenskí dezinformátori prekopali svoje ďalšie dno : smrť Jula Viršíka spojili pár hodín po jeho smrti s vakcínou,“ píše na svojom profile stránka hoaxPZ.

Zdroj: FB/hoaxPZ.sk Foto: IG/radioexpres