Mnohé mladé ženy majú v dnešnej dobe z materstva vyslovený strach. Nielen kvôli zodpovednosti, ktoré so sebou prináša, ale tiež aj pre drobné boliestky a nepohodlie, čo sa objavujú po pôrode.

Svoje o tom vie Ivana Gáborík, ktorá svoju dcérku Bellu porodila už v máji minulého roka. Hoci tak najväčšie starosti prvých mesiacov už pominuli, dieťatko ešte stále kojí. Nedávno nepriamo priznala, že trpí mimoriadne nepríjemným nalievaním prsníkov, ktoré sú príznakom hromadenia mlieka a zápalu mliekovodov.

„Dnes bol ten z náročnejších dní. Nie preto, že som skoro vstávala, alebo že Bella bola každú hodinu a pol hore, alebo že vyžadovala moju pozornosť na 100 %. To je taká normálka. Ale dnes popri tom všetkom som musela riešiť teplú sprchu, nahrievanie lampou, lebo bolesť bola veľká. Veď viete, o čom hovorím,“ priznala s uboleným smajlíkom Ivana Gáborík, ktorej náladu nezlepšilo ani to, že kapustný list – babský recept na tento neduh – práve nemala poruke.

Mať desiatky tisíc fanúšikov na Instagrame však má čosi do seba aj v tomto smere. Ochotné mamičky, ktoré si čímsi podobným prežili už v minulosti, Ivane poradili, čo pomohlo im. V komentároch sa najčastejšie vyskytovali rady ako vínny obklad, masáže olejmi či vibráciami alebo prikladanie surového zemiaku. Niektorým ženám pomohol tiež tvaroh a kyslá smotana.

Či si bývalá tanečnica nechala poradiť a niektoré zo zaručených receptov aj vyskúšala, však už nevedno. Každopádne dúfame, že sa jej už polepšilo!

Pre viac info nás sledujte na Facebooku 
>>> TU <<<!

Zdroj/Foto: Instagram/iversanns