Obľúbená reality show je v plnom prúde, farmári sa pomaly zabývali, starajú sa o zvieratá a snažia sa prežiť v drsných podmienkach. Prakticky stále spia pod holým nebom, len pod prístreškom bez strechy. Markíza ale informuje, že tohtoročná Farma stála televíziu azda najviac. 

Aj pred koronakrízou to bol finančne mimoriadne náročný projekt, no aktuálna séria sa do histórie zapíše ako tá najdrahšia. Pýtate sa prečo? Ide najmä o výrazne drahší stavebný materiál a drevo, ktoré je na Farme najdôležitejšie.

„To bol šok. Všetok materiál bol trikrát drahší a hlavne drevo, bez ktorého by Farma neexistovala. My sme naozaj zúfalo nikde nevedeli nájsť drevo. Nikto nemal zásoby a ak mal, tak si za to pýtali neskutočné peniaze. Toto zdražovanie nám dalo zabrať a televízia bola tiež nemilo prekvapená. Ja robím už asi ôsmu Farmu a nikdy predtým sme nemuseli zápasiť s takýmito problémami. Odobralo nám to kopec síl,“ vysvetľuje situáciu režisér a kreatívny producent projektu Lukáš Kodoň.

 

„Keď sme vo februári konečne našli lokáciu, trvalo nám dlhé tri mesiace, kým sme ju vôbec pripravili a zmenili na filmové natáčanie. Konkrétne hovorím o lesoch a lúkach v blízkosti Považského Inovca. Náš zámer bol ísť do drsnej prírody a to znamenalo aj nočnú moru pre produkciu. Priestor je tak odrezaný od civilizácie, že sme si museli doniesť vlastnú elektrickú prípojku, ktorú sme ťahali asi dva kilometre z najbližšej dediny. Nevyhnutné bolo postaviť si aj vlastnú štrkovú cestu, aby sme sa do hôr vôbec dostali, takže sme tam dovliekli kopec ťažkej techniky, čo bolo nielen náročné, ale aj drahé. Naša cesta by mala zvládnuť štyri mesiace natáčania, i keď po nej pravidelne jazdí hospodár Martin s veľkými traktormi,“ dodáva.

Foto: Instagram/ farma.markiza | Zdroj: farma.markiza.sk