Premiér Igor Matovič oznámil na svojej sociálnej sieti, že dnes sa bude na mimoriadnom zasadnutí vlády rokovať o sprísnení pandemických opatrení, pretože aktuálna situácia sa stále zhoršuje. Tvrdí, že Inštitút zdravotných analýz (IZA) poslal správu o zavedení overeného celoplošného testovania a odporúčajú urýchlené sprísnenie opatrení.

„Testy, ako inak, nakúpené už 5-ty týždeň nie sú. Zostáva nám preto, bohužiaľ, len lockdown, respektíve jeho sprísnenie. Zvolal som preto na dnes 15:00 mimoriadne zasadnutie vlády, kde príjmeme opatrenia, ktoré začnú platiť od dnešnej polnoci a niektoré v dňoch nasledujúcich,“ oznámil premiér Igor Matovič.

„Najzásadnejšie z nich je zrušenie akýchkoľvek domácich návštev, t.j. vytváranie akýchkoľvek tzv. bublín bude zrušené,“ upozornil ľudí predseda vlády, ktorý prosí ľudí aby ostali doma vzhľadom na absolútne vyčerpaných zdravotníkov v už preplnených nemocniciach. „Tento boj nie je o matovičovi, je o našej schopnosti bojovať za zdravie a život aj nám neznámych – tých najzraniteľnejších ľudí,“ uviedol na záver s tým, že len od našej zodpovednosti závisia desiatky životov.

 

Zdroj: Facebook/igor.matovic.7