Jedna z boxerských udalostí roka a očakávaný najziskovejší zápas histórie medzi Conorom McGregorom a Floydom Mayweatherom sa nezadržateľne blíži a fanúšikovia sú už dnes rozdelený na dva tábory, ktoré pevne veria v jasný triumf svojho favorita. Prinášame Vám niekoľko dôvodov, prečo Conor McGregor nemá ani najmenšiu šancu tento boxerský zápas vyhrať!

Prečo Conor McGregor nemôže poraziť Floyda Mayweathera:

Skúsenosti:

Conor za svoju kariéru v profi klietke vybojoval 21 víťazstiev, z toho 18 formou K.O. Už teraz je právom považovaný za jedného z najlepších bojovníkov v histórii oktagónu. Aj keď isté skúsenosti s boxom už McGregor stihol nazbierať, treba realisticky zvážiť, s kým sa charizmatický Ír v ringu stretne. A pretože zástupy fanúšikov MMA nemajú o profesionálnom boxe ani šajnu a informácie čerpajú z počutia, vznikajú tragicky úsmevné a naivné nádeje typu, že najlepšieho žijúceho boxera histórie by porazila aj dnes už zabudnutá Ronda Rousey, ešte predtým, než jej kariéra nadobro zahynula. Otázka teda znie, kto je Floyd Mayweather?

Ronda Shadow Boxing

Pri zodpovedaní ani nemusíme ísť do hĺbky, stačí uviesť niekoľko faktov o Mayweatherovi a vyvrátiť klasické bludy, ktoré 26. augusta vyvráti samotný Money May. Floyd má v profesionálnej kariére na konte 49 víťazstiev a 0 prehier. Mayweather je často obviňovaný z cherry-pickingu, inými slovami, že si špekulatívne vyberá súperov, prípadne načasovanie zápasov, keď jeho rival už nie je v top forme. Zrejme najčastejšie uvádzaným príkladom je Floyd Mayweather vs Manny Pacquaio. Neprajníci Floyda obviňovali, že doposiaľ najziskovejší súboj histórie zámerne odsúval, aby filipínska superstar zostarla a vyšla z cviku. Škoda, že podľa tejto logiky proces starnutia funguje iba u jedného zo zápasníkov…

Podobné obvinenia padli aj v súvislosti s britským boxerom pakistánskeho pôvodu, Amirom Khanom. Súboj Mayweathera a Khana sa nikdy neuskutočnil, verdikt zaujatej športovej verejnosti bol ale jasný, Floyd sa Khanovi vyhýbal, pretože by to znamenalo koniec jeho neprerušenej víťaznej šnúry. Minulý rok bol Khan knokautovaný v šiestom kole Canelom Alvarézom, hrdinom z Mexika, ktorý z 51 súbojov prehral iba jediný – proti Floydovi Mayweatherovi. Aby sme to zhrnuli, nikto zo 46 zápasníkov neprišiel na to, ako rozlúsknuť Mayweathera. Alebo inak, s výnimkami mal byť takmer každý Mayweatherov súper ten, kto prepíše históriu boxu, nevraviac o dlhom zastúpení legiend a šampiónov, príkladom Chávez, Castillo, Judah, Baldomir, De la Hoya, Hatton, Marquéz, Mosley, Pacquaio… Ten, kto prepisoval rekordy bol nakoniec vždy Mayweather. Keď to nedokázali tí, ktorí zasvätili svoje životy boxu, prečo by to mal dokázať McGregor? Je na zamyslenie, či niekoľkomesačná príprava môže stačiť na celoživotný tréning dnes už žijúcej legendy boxu, Floyda Mayweathera, ktorého 49 víťazstiev, z toho 26 KO. stále právom vzbudzuje rešpekt.

Technika:

Po technickej stránke je Floyd Mayweather jeden z najlepších boxerov, ak nie rovno najlepší defenzívny boxer histórie. Jeho prepracovaná a do dokonalosti vyšperkovaná defenzíva divákov vždy rozdeľovala na dva tábory. Jedna skupina Mayweathera obviňuje z vyhýbania sa priamej konfrontácii, iní tvrdia, že je to legitímna stratégia, vďaka ktorej neporazený boxer spozná svoje deti krstným menom aj po šesťdesiatke. Holt, keď to robil Ali, bolo to float like a butterfly, sting like a bee, keď to robí Floyd, je to utekanie pred súperom…

Floyd Mayweather vs. Arturo Gatti (Higlights):

Medzi rečou, Floyd nebol odjakživa defenzívne orientovaný. Jeho zápas s Arturom Gattim, dovtedy brazílskou, už zosnulou legendou, pre ktorého mal byť Floyd hračkou, odporúčame pozrieť každému, kto si myslí, že Conor má šancu Mayweathera vypnúť jedným šťastným úderom (Aldo), rovnako ako to, že Mayweather nevie rozdávať rany. Je veľmi pravdepodobné, že zápas s McGregorom bude mať podobný priebeh, dokonca skončí ešte skôr než v šiestom kole, čo by bolo samo osebe obrovským úspechom pre McGregora. Naproti tomu, Conor McGregor pri svojich doterajších mohol vždy používať nohy, držať súpera na zemi, de facto mal voľnú ruku pri súboji. Navyše, aj keď nie sú známe presné detaily zmluvy, Mayweatherov tím potvrdil, že zmluva obsahuje klauzulu o tom, aké následky by McGregor znášal, ak by prevládli jeho MMA inštinkty a použil kopance, údery lakťom a pod. (okamžitá diskvalifikácia, sankcie z výplaty za zápas plus podiely za PPV predaje). Ako sa Conor vyrovná s týmto handicapom, navyše s ťažkými rukavicami, obmedzujúcimi jeho rýchlosť? Bude to mať veľmi ťažké, ale aspoň to nebude dlho bolieť.

Ego:

Aj keď v každom bojovom športe je sebavedomie extrémne dôležité, rovnako ako to, čo sa deje v hlave, Conor McGregor sa preslávil i svojim až nadmieru veľkým sebavedomím. A aj keď má ako pred každým iným zápasom len tie najväčšie vyhlásenia a čakajú nás vskutku zábavné tlačové konferencie, pýcha bude predchádzať jeho pád v priebehu prvých šiestich kôl. Avšak celé divadlo je skvelým biznis modelom pre oboch zúčastnených. Mayweather vylepší svoj rekord na 50-0 a zrejme už definitívne ukončí kariéru, McGregor zabezpečí seba a svoju rodinu na ďalšie tisícročie a v prípade, že by Floyd v ringu skolaboval na kardiak, môže aj kontumačným víťazstvom prepísať históriu. To je aj najreálnejší scenár, ako by Mayweatherova kariéra mohla skončiť na čísle 49-1. Každopádne win-win situácia. No nenechajte sa vytrieskať za tie prachy… A ak sa Vám nechce čítať, pozrite si Mayweatherovu nepriestrelnú defenzívu v akcii a McGregorov tréning, ktorý snáď nemôže byť ani myslený vážne.

Floyd Mayweather a jeho defenzíva:

Tréning Conora McGregora:

McGregor je fenomenálny bojovník a to nespochybňujeme, ale v tomto prípade ide iba o divadlo o prachy. Vie to Mayweather, vie to McGregor, len jeho fanúšikovia to nie a nie pochopiť. Treba byť realista, potom to bude bolieť menej. A čo si myslíte vy? Má Conor McGregor šancu poraziť Floyda Mayweathera? Rozhodne sa o tom v ringu 26. augusta v Las Vegas.

Zdro/Foto: Twitter, youtube

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk