Niektorí už možno tušíte o akom filme bude reč, iní ste možno neuhádli. Prosím dovoľte mi predstaviť Vám strih, obsadenie, réžiu i herecké výkony jedného filmu, ktorý bol taký príšerný, až sa stal populárnym na čele so svojim tvorcom a hercom v hlavnej úlohe!

 

Dámy a páni, názov tohto “majstrovského” a nezvyčajného filmového diela je The Room /Izba/ a bol oficiálne vydaný v roku 2003. Samotný režisér, tvorca a herec v hlavnej úlohe Tommy Wiseau  sa “preslávil” ako jeden z najhorších režisérov a hercov vôbec, takýto film a takéhoto človeka len tak ľahko v bežných filmoch nestretnete! Na druhej strane si však zaslúži poklonu, pretože film je skutočne originálny a Tommy aj napriek svojmu výzoru vhodnému k hororovým filmom, nabral odvahu zahrať si hlavného romantického hrdinu.

Tommy má hnev.

Film mal vstúpiť do dejín ako čisto romantická dráma bez štipky humoru či náznaku komédie. Po slávnostnom uvedení do kín však ľudia vychádzajú z kina so slzami v očiach,… od smiechu! Romantická dráma rozosmiala všetkých ľudí, ktorí ju videli a s úsmevom sa k tomuto filmu vracajú znova a znova. Má akési čaro, ktoré nás ťahá stále ho sledovať a s chuti sa zasmiať. Jedno je isté, tento filmový výtvor je každopádne originálny, viac takýchto nenájdete. Avšak réžia, kulisy, no predovšetkým herecké výkony sú také amatérske /to je ešte slabé slovo/, až Vás donútia sa proste zasmiať.

Tommy hádže TV

Ako bonus si zaslúžite vidieť aspoň mix toho “najlepšieho”, čo nám daný film prinesol:

Zdroj/Foto: youtube