Area 51, alebo aj Oblasť 51, je miesto, ktoré dlho odmietali americké vlády potvrdiť, že vôbec existuje. Milovníci záhad ju spájali celé roky s tým, že tu vedci robia rôzne pokusy, a najmä, že tu ukrývajú a dokonca skúmajú mimozemšťanov a mimozemskú techniku. Nahráva tomu skutočnosť, že táto oblasť je v štáte Nevada, kde sa v roku 1947 odohrala jedna z najzáhadnejších udalostí, a síce údajne tu spadol lietajúci tanier. Teraz majú ale “záhadológovia” či laickí nadšenci nový predmet skúmania.

Lepšie povedané, Oblasť 51, ktorá sa oficiálne nenachádza na mapách, už potvrdili aj americké tajné služby, ktoré avšak tvrdia, že sa tu konajú len cvičenia a rôzne testy armádnej techniky a pod. Aj preto je toto územie pochopiteľne prísne strážené a verejnosti absolútne neprístupné.

Táto oblasť je už avšak zrejme nezaujímavá a milovníci záhad šokujú novými informáciami. V USA má totižto existovať aj Oblasť 52. Keďže už Oblasť 51 je utajovaná a prakticky nič sa o nej oficiálne nevie, čo by sa už len mohlo vedieť o Oblasti 52? No, podľa údajných svedectiev rôznych nadšencov viac, než len dosť. Nachádzať sa má v púšti v štáte Utah asi 140 kilometrov od Salt Lake City, kde sa v minulosti konali aj olympijské hry. Vraj sa tu skúmajú biologické a chemické zbrane, v podzemí je vytvorený komplex umelých chodieb, priestorov a jaskýň až pre 25 tisíc vojakov, rovnako tak má byť odtiaľto niekam vedená aj 600 kilometrová tajná podzemná dráha. Svedectvo mal poskytnúť vodič nákladného vozidla, ktorý následne zmizol bezo stopy.

Môže to byť všetko pravda alebo len holý nezmysel? To, že sa zrejme niekde niečo skúma a testuje, je priam isté. Avšak, mať toľko informácií bez toho, aby boli svedectvá, prípadne svedkovia zmizli? Nie je to len ďalší výmysel ľudí, ktorí chcú zbohatnúť na neúravdivých príbehoch? Čo si o tom myslíte vy?

Zdroj | Foto | Video: Youtube.com/OverSpace, Streamable.com