Už pri očkovaní vládnych činiteľov, ktorí sú mladší a vakcínu by mali prenechať zdravotníkom v prvej línii, sa zdvihla vlna hejtu. Keď sa ale Slováci dozvedeli, že očkovaní sú už aj „celebritní klienti“ naštvalo ich to ešte väčšmi.

S informáciou, že Dominiku Cibulkovú s manželom prednostne zaočkovali v Univerzitnej nemocnici Bratislava na Kramároch, prišiel Denník N. Bývalá tenistka nenechala nič na náhodu a ihneď reagovala na sociálnej sieti, nevedela, že sa dopúšťa vážneho pochybenia.

„Je mi veľmi ľúto, že som sa nechala voviesť do omylu, keď som sa pri sprevádzaní blízkeho v nemocnici len informatívne opýtala, v akom období by sme mohli prísť na rad pri očkovaní, uviedla. Vzniknutá situácia ju veľmi mrzí, a to najmä vo vzťahu ku všetkým ľuďom, ktorí na vakcínu čakajú.

„Zároveň by som však touto cestou chcela vyzvať ľudí, aby sa očkovania neobávali. Budem rada, ak celá táto nešťastná udalosť bude mať pozitívny efekt v tom, že presvedčí čo najviac ľudí o potrebe očkovania,“ dodáva na záver.

Jej celé vyjadrenie si prečítajte >>>TU<<<

Nemocnica pre Denník N reagovala, že tenistku samovoľne a neoprávnene doplnil jeden z pracovníkov vakcinačného centra do oficiálneho zoznamu. Akékoľvek uprednostňovanie vníma nemocnica ako neprípustné.

Pracovník, ktorý Cibulkovú zaočkoval, porušil podľa vedenia nemocnice pravidlá očkovacieho procesu a od pondelka (11. 1.) sa už nebude podieľať na procese očkovania.

Foto: Instagram/ domicibulkova | Zdroj: Instagram/ domicibulkova, tvnoviny.sk, Denník N